Jakość powietrza może pozytywnie wpływać na komfort życia. Każde mieszkanie niezależnie od tego, czy jest położone w dużym, czy mniejszych mieście, może być czyste i wygodne. Żeby poprawnie zadbać o to, czym mieszkańcy tego miejsca będą oddychać, wystarczy kupić odpowiedni oczyszczacz powietrza. Najczęściej poszukiwany jest oczyszczacz, który zająłby się oczyszczaniem powietrza do 40 m2.

Czym różnią się nowoczesne oczyszczacze?

Różnice w poszczególnych modelach to nie tylko odmienny design, ale także ilość funkcjo, które posiadają, zastosowanych w nich filtrów. Uwzględniając parametry, można lepiej dopasować do pomieszczenia mieszkalnego. W sklepie nierzadko sprawdza się między innymi to, ile prądu takie urządzenie jest w stanie pochłonąć w czasie ciągłej pracy. Najlepsze są te modele, które są energooszczędne i łatwe w użyciu, nie generują także zbyt wiele hałasu.

Jakie cechy powinien mieć dobry oczyszczacz?

Model, który poradzi sobie z oczyszczaniem powietrza w pokoju do 40 m2, to na przykład ten o maksymalnym przepływie powietrza wynoszącym prawie 400 m3 na godzinę. Jest to maszyna niezwykle wydajna, dodatkowo także energooszczędna.

Polecana tym osobom, które muszą oczyszczać powietrze cały rok, zwłaszcza w sezonie letnim, na przykład, dlatego że w domu mieszkają alergicy, czy osoby z astmą. Z powietrza eliminowane są wszystkie szkodliwe dla układu oddechowego zanieczyszczenia. Dodatkowo alergicy mogą liczyć na to, że ich otoczenie zostanie pozbawione alergenów. Powietrze zostanie wolne od wszelkich wirusów, bakterii i grzybów.

Nowoczesne urządzenia tego rodzaju wyposażone są w jonizator, filtr HEPA i filtr węglowy. Może pracować w pomieszczeniach, w których przebywają dorośli i dzieci. Dodatkowo czujnik wilgotności powietrza pozwala na zachowanie doskonałej jakości powietrza w pomieszczeniu, nie będzie ono ani zbyt suche, ani zbyt wilgotne.

Oczyszczacz powietrza nie tylko do mieszkania

Mieszkanie w bloku w wielkim mieście to nie jedyne miejsce, gdzie taki funkcjonalny oczyszczacz może się przydać. W biurze nie brakuje czynników, które negatywnie wpływają na przebywające tam osoby.

W czystym powietrzu, z odpowiednią ilością tlenu, bez zbędnych metali ciężkich będzie można nie tylko wydajnie pracować, ale także poprawnie odpoczywać. Biura z reguły są niewielkie, a na jej powierzchni występuje dużo pracowników. Pomieszczenia do 40 m2 wymagają regularnego oczyszczania. Na takim obszarze będzie można liczyć, że pracownicy będą czuli się dobrze niezależnie od pory roku, także latem, gdy w powietrzu jest dużo alergenów pochodzących od roślin.

Taka inwestycja w oczyszczacz nie wpłynie negatywnie na finanse firmy. Sprzęty mają tryby automatyczne, nie trzeba ich specjalnie obsługiwać czy kontrolować taką pracę, wystarczy włączyć, a maszyna zajmie się resztą. Plusem jest przyjazność dla środowiska naturalnego takiego profesjonalnego sprzętu.

Artykuł napisany we współpracy z firmą zdrovi.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię