Marzysz o posiadaniu własnego biznesu? Dobrze czujesz się w handlu i myślałeś nas założeniem własnego sklepu, ale sprzedaż stacjonarna nie jest opcją dla Ciebie? Jeśli tak, mamy dla Ciebie doskonałą wiadomość! Idealnym rozwiązaniem dla Ciebie może okazać się założenie sklepu internetowego! Dzięki temu krótkiemu poradnikowi, w zaledwie kilka chwil dowiesz się, co musisz zrobić, by rozpocząć swoją działalność. Jeśli zatem jesteś zainteresowany i chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, nie czekaj ani chwili dłużej i już teraz przejdź do dalszej lektury.

Zakładanie sklepu online krok po kroku

Aby móc mówić o własnym sklepie internetowym, należy wykonać szereg niezbędnych zadań. Pierwszym z nich powinno być oczywiście stworzenie profesjonalnego biznesplanu, który będzie zawierał główne cele oraz idee przyświecające Twojej firmie, a także ofertę sklepu oraz jego główną tematykę. Zdecydowana większość osób myślących nad założeniem własnego sklepu doskonale wie jakie artykuły znajdą się w jego asortymencie, jednak przed podjęciem ostatecznej decyzji warto to doprecyzować.

Nierozerwalnym elementem sklepu online jest oczywiście strona internetowa. Decydując się na założenie tego typu działalności, dobrze jest zatrudnić programistę z doświadczeniem, który będzie w stanie stworzyć stronę zawierającą opcję rozwijanych oraz rozbudowanych podstron (szczególnie ważnych w przypadku, w którym w ofercie sklepu znajduje się więcej niż jedna kategoria produktów), zakładki przeznaczonej stricte do dodawania artykułów do swojego wirtualnego koszyka oraz specjalnego formularza, który zapewni w pełni bezpieczne transakcje zarówno dla potencjalnego klienta, jak i dla właściciela sklepu. Zatrudniając programistę, postaraj się nakreślić mu swoją wizję na temat strony, którą ma stworzyć, jednak pamiętaj przy tym, że osoba, która od lat zajmuje się wykonywaniem tego typu zadań, ma większą wiedzę oraz doświadczenie. Dobrym pomysłem może być zatem wspólna dyskusja oraz wybranie najlepszych opcji, które zapewnią Twojemu sklepowi popularność.

Dobry hosting dla Twojej strony

Mówiąc o stronie internetowej, nie można zapomnieć również o konieczności wykupienia dobrej jakości hostingu, który jest niezbędny do tego, by strona działała szybko i sprawnie. Kupowanie hostingu najlepiej jest połączyć z gotowym oprogramowaniem – kupując wyżej wymienione usługi w pakiecie, jesteś w stanie sporo zaoszczędzić. Inną metodą na usprawnienie swojej strony jest zakup domeny oraz serwera.

Zapewnianie dogodnej formy płatności

Robiąc zakupy online, z pewnością zwracasz uwagę na dostępne opcje płatności. Opłacenie zakupów za pomocą tradycyjnego przelewu bankowego może nie wystarczyć. Chcąc zapewnić sobie jak największą liczbę klientów, warto rozważyć również dodanie płatności za pobraniem, BLIK, a także płatność ratalną.

Niemałe znaczenie mają również opcje dostawy. Coraz częściej wybieraną metodą dostawy zamówienia są paczkomaty. Oprócz tradycyjnej przesyłki pocztowej oraz kuriera należy dodać także możliwość odbioru paczki w danym punkcie.

Procedury, o które trzeba zadbać przed założeniem sklepu

Zanim podejmiesz pierwsze kroki w celu utworzenia własnej witryny, musisz wiedzieć, że prowadzenie sklepu online wymaga zarejestrowania go. Twój sklep w zależności od jego formy może zostać zarejestrowany jako jednoosobowa działalność gospodarcza, spółka cywilna, jawna, spółka komandytowa, komandytowo-akcyjna, sp. z o.o. lub w formie spółki akcyjnej. Jedyną formą, jaką nie może być sklep internetowy, jest tak zwana spółka akcyjna. Jeśli firma, o której mowa ma być wyłącznie Twoją własnością, zarejestruj ją jako jednoosobowa działalność gospodarcza. Rejestracji należy dokonać w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (w skrócie CEIDG). W sytuacji, w której sklep internetowy będzie miał formę jednej z wyżej wymienionych spółek, musisz zarejestrować swój biznes w KRS.

Dodatkową informacją, o której nie można zapomnieć, mówiąc o zakładaniu sklepu online, jest to, że osoba, która prowadzi działalność gospodarczą opartą na sprzedaży, musi złożyć dokument, jakim jest VAT-R. VAT-R to nic innego jak formularz, dzięki któremu możliwe jest zakwalifikowanie właściciela firmy jako osobę zwolnioną z płacenia podatku od towarów i usług lub jako czynnego płatnika. Dokument należy wydrukować, wypełnić zgodnie z aktualnymi danymi oraz zanieść do przypisanego urzędu skarbowego.

Co robić, by Twój biznes się rozwijał?

Po tym, jak zarejestrujesz swoją firmę, możesz rozpocząć swoją działalność w internecie. Aby mieć pewność co do tego, że wszystkie kwestie finansowe będą odpowiednio zabezpieczone, warto postawić na zatrudnienie księgowej. Decydując się na branżę, jaką jest handel, nie można również zapomnieć o potrzebach klientów oraz ciągłych modernizacjach. Warto dbać o to, by oferta sklepu współgrała z obecnymi trendami. Dobrym rozwiązaniem jest również inwestycja w reklamy na popularnych serwisach społecznościowych, a także na konkurencyjnych stronach internetowych o zbliżonej tematyce.

Profesjonalny Hosting

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię