Jak uniknąć alergii w domu dzięki najnowszej technologii.

Podziel się

Technologia jest wielkim sprzymierzeńcem, jeśli chodzi o zapobieganie i unikanie alergii. Urządzenia w urządzeniach klimatyzacyjnych, oczyszczacze, najnowszej generacji odkurzacze i myjki parowe pomagają nam zapobiegać dyskomfortowi spowodowanemu przez alergeny.
Alergie sezonowe i alergie na niektóre związki organiczne występują zarówno na zewnątrz, jak i w naszych domach. Ale podczas gdy na zewnątrz jest to bardziej skomplikowane, w pomieszczeniach można kontrolować ich wpływ na jakość naszego życia: łzawienie oczu, ciągłe kichanie, a nawet astmę. Unikanie ich i cieszenie się czystszym powietrzem w domu jest w naszym zasięgu. Oprócz przestrzegania szeregu dobrych nawyków higienicznych, mamy do dyspozycji nowy sprzęt AGD (wyposażony w najnowocześniejsze rozwiązania i urządzenia), który pomoże nam zapobiegać alergiom w domu.

Pierwszymi urządzeniami, w których zastosowano filtry, były klimatyzatory. Urządzenia te pobierają powietrze z zewnątrz i chłodzą je, wysyłając je z powrotem do środowiska. Istotne było, aby to powietrze zostało odpowiednio oczyszczone przed ponownym wysłaniem go na zewnątrz, aby uniknąć problemów z oddychaniem i innych dolegliwości. Włączenie filtrów do obwodów było sygnałem do rozpoczęcia wyścigu, który w ciągu ostatnich kilku lat przeszedł wielką ewolucję w zakresie ochrony przed alergiami. Tak jest w przypadku filtrów wstępnych klasy G4, które wychwytują cząsteczki większe niż 10 mikrometrów (w tym pyłki i alergeny). 
W tym samym duchu, dzisiaj mamy innowacyjne oczyszczacze powietrza, które nie tylko eliminują alergeny, ale także oczyszczają powietrze z cząstek zanieczyszczających. Nowe odkurzacze, zarówno ręczne jak i miotłowe, pozbywają się sierści zwierząt domowych, dzięki czemu możemy bez przeszkód cieszyć się ich towarzystwem. A czyszczenie parą to gwarancja dobrego samopoczucia: wilgotne ciepło atakuje bezpośrednio źródło problemu, radykalnie eliminując zarazki i roztocza.

Obraz Tumisu z Pixabay

Klimatyzacja z technologią przyjazną dla alergików.

Nowe klimatyzatory wyposażone są w filtry, które usuwają szkodliwe cząsteczki z powietrza. Wydajność systemu filtracji jest regulowana przez skalę zwaną MERV, zgodnie z którą urządzenie będzie miało wyższą lub niższą wydajność usuwania cząstek. Najciekawsze urządzenia do unikania alergii to te, które zawierają specyficzną technologię, często opatentowaną przez samych producentów.
Inną skuteczną i innowacyjną metodą zapobiegania alergii za pomocą technologii jest jonizacja. Sprzęt zawierający ten plus posiada urządzenia jonizujące, które tworzą aniony (jony ujemne) i uwalniają je na zewnątrz. Aniony przyciągają inne pozytywne cząsteczki (mikroorganizmy, kurz, pyłki); gdy się z nimi zwiążą, stają się bardzo ciężkie i opadają na ziemię, oczyszczając powietrze.

Czystsze i zdrowsze powietrze dzięki oczyszczaczom domowym.

Technologia antyalergiczna nie kończy się na klimatyzacji. W ostatnich czasach wiele firm postanowiło skupić się na oczyszczaczach powietrza, aby sprostać stale rosnącemu zapotrzebowaniu na tego typu urządzenia. Istnieje szeroka gama oczyszczaczy najnowszej generacji, które są w stanie oczyścić duże powierzchnie w bardzo krótkim czasie.
Urządzenia te współpracują z czujnikami, które identyfikują i kontrolują różne parametry w powietrzu: alergeny, wilgotność, pyłki, wirusy i bakterie. Czujniki współpracują z wieloma grupami filtrów (do dużych cząstek, filtry HEPA, filtry z węglem aktywnym). Kiedy powietrze jest przez nie nawiewane, udaje im się wyeliminować praktycznie wszystkie zawarte w nim alergeny.
W wielu przypadkach urządzenia te posiadają również łączność WiFi i inteligentną technologię: pozwalają nam sterować nimi za pomocą głosu, uzyskać interesujące informacje o naszych nawykach (aby móc odpowiednio działać) i monitorować parametry, takie jak poziom pyłków. Wszystko w jednym celu: aby cieszyć się czystszym, zdrowszym powietrzem, bez żadnego wysiłku z naszej strony.

Obraz WikiImages z Pixabay

Na sierść i roztocza: odkurzacze.

Jak wybrać najlepszy odkurzacz do domu, w którym mieszkają alergicy? Istnieje kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę. Po pierwsze, muszą być łatwe w użyciu; jeśli trudno je wyjąć z szafy, złożyć i zacząć odkurzać, prawdopodobnie zostawimy to na później. Wymienione powietrze stale wprowadza do domu alergeny, co wymaga częstego czyszczenia.
Tym bardziej, jeśli w domu są zwierzęta: nasi ukochani towarzysze są z pewnością częścią rodziny, ale ich sierść nie jest mile widziana. W tym przypadku odkurzacz, którego używamy musi posiadać specjalne akcesoria, które ułatwiają ich wychwytywanie i usuwanie. Odkurzacz z miotełką i dobrą siłą ssania może być najlepszym sprzymierzeńcem w pozbywaniu się wszystkich alergenów: od sierści po roztocza i pyłki. Technologia cykloniczna zapewnia mocne ssanie, a akcesoria takie jak specjalne szczotki i dysze z silnikiem  pozwalają na głębokie i nieskazitelne odkurzanie.
A oprócz dobrego odkurzacza podłogowego, aby wyeliminować alergie u podstaw, warto uzupełnić go o model ręczny: nie zapominajmy, że zwierzaki uwielbiają kanapy i fotele. Najlepszym sposobem na dokładne wyczyszczenie tapicerki jest właśnie tego typu urządzenie. Jeśli dodatkowo posiada on lampę ultrafioletową UV-C (zdolną do zniszczenia 99,9% mikroorganizmów w powietrzu), możemy również zdezynfekować materace i koce, całkowicie eliminując alergeny i roztocza.

Czyszczenie parą: ekologiczna i skuteczna technologia.

Alergie są wywoływane nie tylko przez mikroorganizmy. Substancje chemiczne zawarte w środkach czystości mogą wywoływać niepożądane reakcje u wielu osób. Unikanie ich stosowania w jak największym stopniu może przyczynić się do poprawy jakości życia, a także przyczynić się do dbałości o środowisko naturalne i pomóc w oszczędzaniu rodzinnego budżetu. Pod tym względem technologia czyszczenia parą jest prawdziwym przełomem: pojawiła się w naszym życiu kilka lat temu i od tego czasu stale się rozwija.
Urządzenia do czyszczenia parą zużywają tylko niewielką ilość wody. Ta „sucha para” jest przyjaznym dla środowiska i czystym środkiem dezynfekującym, o takiej samej zdolności do eliminowania wirusów, alergenów i bakterii jak wrząca woda. Para wodna jest szczególnie skuteczna w walce z roztoczami i ich pozostałościami, które u wielu osób wywołują dokuczliwe alergie. Urządzenia do czyszczenia parą mogą być używane na łóżkach, zasłonach, tapicerce i dywanach, ulubionych miejscach gnieżdżenia się roztoczy. Para nie tylko je eliminuje, ale również usuwa wszelkie zanieczyszczenia, które pozostają na tkaninach.
Ale zalety czyszczenia parą nie kończą się na tym. Środki czyszczące eliminują pojawiającą się czasem w łazience pleśń, która jest również przyczyną alergii i problemów z oddychaniem. Działanie pary wodnej odpowiedzialne jest za usuwanie z powierzchni pleśni, grzybów i bakterii, przy jednoczesnej eliminacji nieprzyjemnych zapachów powodowanych przez te organizmy.

Cieszenie się zdrowym domem, z czystym, świeżym powietrzem przez cały dzień i bez śladu nieprzyjemnych alergii jest możliwe dzięki najnowszej technologii domowej. Te urządzenia pomogą nam to osiągnąć, zapewniając doskonałą jakość życia dla całej rodziny.

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Powiązane artykuły

Jak zdobywać “Lajki” na FB? Masz z tym problem?

Sprawdź jak zdobyć masę polubień! Lajki, czyli polubienia i reakcje...

Wszawica u dzieci: mity i prawdy o wszach.

O wszach mówi się wiele rzeczy. Niektóre prawdziwe, a...

Zarabiaj tyle, ile warta jest Twoja firma

Jedną z wątpliwości, jakie ma wielu przedsiębiorców, zwłaszcza w...

Czy warto zakładać blog w 2023 roku?

Czy warto zakładać blog w 2023 roku? Zakładając blog, można...

Różnica między psychologiem a psychoterapeutą.

Bardzo często zdarza się, że kiedy przedstawia się ktoś...

Jak przyspieszyć komputer? Poznaj kilka wskazówek, które poprawią wydajność sprzętu

Masz problem z wolnym komputerem? Czy trudno Ci go używać do normalnych zadań, takich jak przeglądanie stron internetowych, odtwarzanie wideo lub uruchamianie gier? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość - istnieje kilka prostych sposobów na przyspieszenie działania Twojego komputera. W tym artykule wyjaśnimy, jak skutecznie zwiększyć wydajność komputera stosując się do kilku wskazówek. Jak przyspieszyć komputer? 10 wskazówek  Komputer jest podstawowym narzędziem wielu...
- REKLAMA -spot_img