Odparzenia dzieci podczas ciepłych dni

Podziel się

Wiele dzieci zmaga się z odparzeniami. Niestety jest to częsty problem, zwłaszcza podczas okresu letniego, kiedy to skóra malucha jest narażone na dłuższe okresy wilgoci oraz pocenia się. Przeważnie odparzenia pojawiają się w okolicach pieluszkowych, pachwin, a także karku. Nieco rzadziej pod kolanami i pod pachami.

 

Zapobieganie odparzeniom – co trzeba wiedzieć?

Żeby zapobiec odparzeniom u pociechy, należy stosować parę prostych zasad higieny i pielęgnacji. Przede wszystkim trzeba zachować suchą skórę. Dlatego należy zmieniać pieluszki jak najczęściej. W razie potrzeby można stosować specjalne kremy lub maści, które chronią skórę przed podrażnieniem i zaczerwienieniem. Bardzo ważna jest też pielęgnacja. Rodzic powinien swoje dziecko każdego dnia kąpać w łagodnym mydle i delikatnie osuszaj skórę, szczególnie w miejscach, gdzie najczęściej pojawiają się odparzenia. Trzeba też unikać zbyt ciasnych ubrań. Dziecko należy ubierać w luźną przewiewną odzież. Nie może ona podrażniać skóry.

 

Sposoby na zapobieganie odparzeniom

Żeby dziecko nie zmagało się z odparzeniami, eksperci zalecają, żeby skóra dziecka mogła oddychać. Dlatego czasem warto pozostawiać malucha bez pieluszki przez krótki okres, żeby skóra mogła oddychać i wypocząć. Jeżeli jednak pojawią się odparzenia, najlepiej będzie skonsultować się ze specjalistą. Lekarz pomoże w dobraniu właściwego preparatu na podrażnioną skórę dziecka. Warto też stosować naturalne sposoby, takie jak kąpiele w rumianku czy stosowanie maści z aloesu.
Trzeba jednak pamiętać, że najlepszym rozwiązaniem jest zapobieganie odparzeniom poprzez codzienną higienę i pielęgnację skóry dziecka.

Jeżeli pojawią się cięższe odparzenia u dziecka, lekarz często przepisuje maści i kremy na odparzenia, pomagające w leczeniu zakażenia oraz zaczerwienienia skóry pociechy. Bardzo istotne są też regularne wizyty u pediatry. Specjalista ten na bieżąco powinien kontrolować stan skóry malucha. Jego zadaniem jest udzielanie porad w przypadku pojawienia się problemów. Właściwa pielęgnacja i dbanie o higienę skóry pociechy jest kluczem do zapobiegania odparzeniom oraz innych problemów skórnych. Trzeba pamiętać o tym, że każdy maluch jest nieco inny i może wymagać indywidualnego podejścia do pielęgnacji skóry.

 

Sposoby na odparzenia – co warto wiedzieć?

Żeby pozbyć się odparzeń, bardzo istotna jest unikanie zalegania wilgoci, która jest jednym z podstawowych czynników powodujących taki problem. Dlatego zalecana jest zmiana pieluch co 2-3 godziny lub częściej w przypadku dziecka z wrażliwą skórą. Bardzo ważne jest też dbanie o higienę okolic intymnych. W przypadku dziewczynek zawsze trzeba przecierać okolice sromowe od przodu do tyłu. Celem jest unikanie przeniesienia bakterii z okolic odbytu do pochwy. Na odparzenia bardzo pomocne jest też stosowane barierowego kremu do pielęgnacji skóry. Tworzy on barierę ochronną na skórze pociechy, co jest pomocne w odparzeniach.

spot_img

Powiązane artykuły

Czym są i do czego służą kody QR?

Prawdopodobnie w pewnym momencie użyłeś kodu QR. Ten sposób...

Ile kosztuje pozycjonowanie sklepu Internetowego?

Wzrost liczby wszystkich e-konsumentów w samej Polsce o 3.4 miliona osób,...

Co ocenić, wybierając współpracę z brokerem?

Planujemy rozpocząć współpracę z brokerem? To bardzo dobra decyzja,...

Oazy dla Twoich pupili – terraria dla zwierząt

Jeśli jesteś miłośnikiem zwierząt i chcesz zapewnić swoim pupilkom...

Jak zdobywać “Lajki” na FB? Masz z tym problem?

Sprawdź jak zdobyć masę polubień! Lajki, czyli polubienia i reakcje...

Wszawica u dzieci: mity i prawdy o wszach.

O wszach mówi się wiele rzeczy. Niektóre prawdziwe, a...
- REKLAMA -spot_img