Jak odświeżyć kuchnię w jeden dzień?

Podziel się

Kuchnia, zwłaszcza jeśli w tym samym pomieszczeniu znajduje się jadalnia, jest sercem domu. W tej przestrzeni spędzamy najwięcej czasu, jedni z większą przyjemnością, inni z mniejszą przyjemnością, ale na pewno jest to przestrzeń, w której możemy bez ograniczeń wyrażać naszą kreatywność.

Każdy chce, aby kuchnia była jak najbardziej funkcjonalna, dostosowana do naszych życzeń i wystarczająco duża, aby móc robić w niej wszystko, co chcemy. Wielu z nas marzy o zupełnie nowej kuchni, ale zapominamy, że z tymi drobiazgami możemy wiele zrobić w dzień lub dwa.

O ile czystość i porządek w kuchni można osiągnąć poprzez regularne sprzątanie i porządkowanie, o tyle niedobór miejsca możemy rozwiązać kilkoma sztuczkami, a prawie całkowicie możemy to naprawić sami! Jeśli do niedawna uważałeś, że potrzebujesz pieniędzy na nową kuchnię, oto kilka pomysłów, które możesz zrealizować w dzień lub dwa, a kuchnia będzie z nimi wyglądać jak nowa.

Zdejmij drzwiczki szafki kuchennej

Prostym i bardzo łatwym krokiem, który prowadzi do dużej zmiany w Twojej kuchni, jest usunięcie drzwi szafek kuchennych. Dzięki temu uzyskasz dodatkową przestrzeń, kuchnia będzie wyglądać na bardziej otwartą, będziesz miał trochę więcej pracy tylko przy odkurzaniu.

Wymień zlew lub tylko kran

Najczęściej używanym elementem w kuchni jest zdecydowanie zlew, a zaraz za nim kran. Szybka i łatwa zmiana może polegać na wymianie zlewu lub samej baterii. Wydaje się, że to mała i nieistotna zmiana, ale ostatecznie okazuje się, że jest to świetna decyzja. Możesz zdecydować się na jakiś specjalny rodzaj kranu, który będzie wyróżniał się najbardziej w przestrzeni takiej jak kuchnia.
Wszyscy wiemy, że w kuchni często brakuje miejsca na to, czego naprawdę potrzebujemy – zwłaszcza ręczniki kuchenne, których nie mamy gdzie położyć i leżą na blacie, dodatkowe przybory kuchenne i nie tylko. Ten problem można szybko naprawić. W takim przypadku kuchnię można łatwo odświeżyć, zawieszając na ścianach kilka wieszaków. Najbardziej odpowiednia będzie przestrzeń między kuchenką a zlewem, na której później możemy powiesić różne rzeczy, zwłaszcza ręczniki kuchenne i przybory kuchenne.

Wymień światła

Wszyscy wiemy, jak ważne jest światło w naszych domach. Można powiedzieć, że bezpośrednio wpływa nawet na takie elementy, jak dobre samopoczucie, przestronność i ciepło w domu, o którym wszyscy wiemy, że jest pożądane i konieczne. Niektórzy mają szczęście, że mają wystarczająco duże okna, odpowiedni układ mieszkania lub domu i dostają wystarczającą ilość naturalnego światła już przy tych wszystkich elementach, podczas gdy inni muszą znaleźć coś innego. Zarówno w kuchni, jak i w pozostałej części domu, przy sztucznym oświetleniu możemy wiele zrobić. Wymień stare na nowe, większe i jaśniejsze, a także możesz zastosować lampę stojącą, która posłuży również jako element dekoracyjny.

Przemaluj niektóre elementy

Szybkie odświeżenie kuchni można osiągnąć poprzez pomalowanie niektórych części szafek, półek czy regałów. Wybierz swój ulubiony kolor, tylko upewnij się, że elementy, dekoracje i wystrój do siebie pasują – kolory w centralnej przestrzeni domu nie powinny być zbyt krzykliwe. We wszystkich pomieszczeniach w domu, a szczególnie w kuchni, najlepiej kierować się zasadą „mniej znaczy więcej”. To zawsze okazuje się dobrą decyzją.

spot_img

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Powiązane artykuły

Jak zdobywać “Lajki” na FB? Masz z tym problem?

Sprawdź jak zdobyć masę polubień! Lajki, czyli polubienia i reakcje...

Wszawica u dzieci: mity i prawdy o wszach.

O wszach mówi się wiele rzeczy. Niektóre prawdziwe, a...

Zarabiaj tyle, ile warta jest Twoja firma

Jedną z wątpliwości, jakie ma wielu przedsiębiorców, zwłaszcza w...

Czy warto zakładać blog w 2023 roku?

Czy warto zakładać blog w 2023 roku? Zakładając blog, można...

Różnica między psychologiem a psychoterapeutą.

Bardzo często zdarza się, że kiedy przedstawia się ktoś...

Jak przyspieszyć komputer? Poznaj kilka wskazówek, które poprawią wydajność sprzętu

Masz problem z wolnym komputerem? Czy trudno Ci go używać do normalnych zadań, takich jak przeglądanie stron internetowych, odtwarzanie wideo lub uruchamianie gier? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość - istnieje kilka prostych sposobów na przyspieszenie działania Twojego komputera. W tym artykule wyjaśnimy, jak skutecznie zwiększyć wydajność komputera stosując się do kilku wskazówek. Jak przyspieszyć komputer? 10 wskazówek  Komputer jest podstawowym narzędziem wielu...
- REKLAMA -spot_img