Dowiedz się, jakie są najczęstsze błędy, które pojawiają się przy urządzaniu i dekorowaniu tej bardzo ważnej części domu, jaką jest salon.

1. Brak komfortu

Przestrzeń jest urządzona tak, aby wyglądała świetnie, ale nie była wygodna. Chociaż wygląd jest niezwykle istotny, to jednak większą uwagę należy zwrócić na to, aby pomieszczenie było wygodne w użytkowaniu. Salonu nikt nie będzie podziwiał stojąc z boku, ta przestrzeń jest codziennie użytkowana. Z tego względu podstawowe meble –strefa jadalna i strefa telewizyjna powinny być w konkretnie określonych miejscach.

2. Nic ciekawego

Jesteście minimalistami. Chcesz, aby Twój dom był synonimem elegancji. Nie lubisz kłótni. Wszystko to jest zrozumiałe, ale efektem jest zbyt często wnętrze, w którym oko nawet nie wie, gdzie się zatrzymać, bo nic nie rzuca się w oczy – brak kolorów, faktur, ciekawych kształtów… Nawet nudna przestrzeń daje nieprzyjemne wrażenie.

3. Idealne dopasowanie

Wszystkie elementy idealnie do siebie pasują. Kupiłeś komplet mebli, wszystko co widziałeś na zdjęciu w katalogu i nic więcej. Ale to jest nudne wizualnie, nie ma osobowości, nie sprawdza się w domu. W rzeczywistości możesz kupić fotel lub stolik kawowy, który w ogóle nie pasuje do reszty przedmiotów, tylko dlatego, że Ci się podoba – i to sprawia, że Twój dom jest wyjątkowy.

4. Wszystko jest pod ścianą

Umieściłeś wszystkie meble przy czterech ścianach, a pośrodku nie ma nic, z wyjątkiem może stolika kawowego obok kanapy. Nie stanowi to problemu, jeśli pokój jest bardzo mały – gdy jest większy, spróbuj rozmieścić meble po całym pokoju. Na przykład sofa, stół i fotele mogą znajdować się pośrodku i choć może wydawać ci się to nielogiczne, to takie rozwiązanie sprawi, że pokój będzie wydawał się jeszcze większy.

5. Za mały dywan

Ludzie boją się dużych przedmiotów, nawet dużych dywanów. Do tego są droższe, co z pewnością zwiększa strach przed popełnieniem błędu. Duży dywan w salonie jest ważny, ponieważ pełni funkcję łącznika. Łączy wszystkie elementy – sofę, stół, fotele, lampy podłogowe… Jeśli dywan jest za mały, możesz nawet ułożyć te elementy zbyt blisko siebie. Ponieważ zbyt duży dywan również nie ma sensu, sprawdza się sztuczka, aby oznaczyć idealny rozmiar dywanu taśmą klejącą na podłodze, a następnie go znaleźć.

6. Tylko jedno źródło światła

Innym częstym błędem oprócz zbyt małego dywanu jest zamontowanie tylko jednej zwykłej lampy sufitowej. Światło jest szczególnie ważne w ciemniejszych zimnych miesiącach i faktycznie wpływa na nastrój. Musi pochodzić z kilku źródeł, które znajdują się na różnych wysokościach – nie tylko na suficie, ale także na podłodze, ścianie itp. Lampy powinny mieć idealne światło do różnych czynności w salonie, od czytania po spotkania towarzyskie itp. Ponadto wszystkie rogi powinny być oświetlone, ponieważ nieprzyjemne uczucie pojawia się, gdy jest się ciemno.

7. Obrazy są powieszone za nisko lub za wysoko

Obrazy, fotografie i wszelkie dekoracje ścienne powinny znajdować się na wysokości oczu, a ponieważ często siedzisz w salonie, warto by były na takiej wysokości, abyś mógł je podziwiać z pozycji siedzącej.

8. Aranżowanie tylko dolnej części pomieszczenia

Tak jak wiele osób stawia meble tylko przy ścianie, wielu wykorzystuje tylko przestrzeń na podłodze. Po wypełnieniu podłogi przestają urządzać i dekorować. Ale wciąż jest miejsce do zagospodarowania, które jest dostępne w pionie. Doniczkę można zawiesić pod sufitem, a zamiast regału można zamontować na ścianie półki. Pokój również nie będzie wyglądał harmonijnie, jeśli wszystko będzie w większości w dolnej połowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Proszę wpisać tutaj swoje imię