Kolor Radża

Nazwa angielskaRajah
Kod HEX#FBAB60
Kod RGBRGB(251, 171, 96)
Hue29°
Saturation (HSL)95%
Light (HSL)68%
Saturation (HSV)62%
Light (HSV)98%
Kolor Pantone*mock-orange
Numer Pantone *15-1245
KolorRAL*RAL 1017
Wartości CMYK0%, 32%, 62%, 2%
Rajah #FBAB60

Zobacz inne kolory na literę R

Zobacz podobne odcienie Inne

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Kolor o kodzie #FBAB60, nazywany Rajah (Radża) to ciepły odcień pomarańczowego, który emanuje energią i radością. Jest to kolor, który przyciąga uwagę i dodaje życia każdej przestrzeni, w której się pojawia.

Rajah jest inspirowany bogactwem i splendorem orientalnych pałaców, które były zamieszkiwane przez władających. Ten kolor odzwierciedla dostojność i majestat, który towarzyszył królom i książętom.

Opisując Rajah, nie można pominąć jego symboliki. Ten kolor kojarzy się z władzą, mądrością i autorytetem. Jest to barwa, która przypomina nam o siły charakteru i pewności siebie. Wzmacnia naszą determinację i motywację do osiągania sukcesów.

Jeśli chodzi o znaczenie Rajaha w sztuce, ten kolor często jest używany do przedstawiania egzotycznych krajobrazów, szczególnie tych związanych z dalekimi wschodnimi regionami. Dodaje on intensywności i głębi obrazom, tworząc atmosferę tajemniczości i egzotyki.

Podsumowując, Rajah to kolor pełen energii, mocy i bogactwa. Jego ciepłe odcienie pomarańczowego dodają życia i charakteru każdej przestrzeni, a jego symbolika wzbudza w nas poczucie siły i pewności siebie. W sztuce jest to barwa, która tworzy atmosferę tajemniczości i egzotyki. Jeśli szukasz koloru, który będzie przyciągał uwagę i dodawał blasku twojemu otoczeniu, Rajah jest doskonałym wyborem.