Kolor Pomarańczowy (Crayola)

Nazwa angielskaOrange (Crayola)
Kod HEX#FF7538
Kod RGBRGB(255, 117, 56)
Hue18°
Saturation (HSL)100%
Light (HSL)61%
Saturation (HSV)78%
Light (HSV)100%
Kolor Pantone*carrot
Numer Pantone *16-1361
KolorRAL*RAL 2003
Wartości CMYK0%, 54%, 78%, 0%
Orange (Crayola) #FF7538

Zobacz inne kolory na literę P

Zobacz podobne odcienie Odcienie pomarańczowego

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Pomarańczowy (Crayola) jest jednym z najbardziej energetycznych i radosnych kolorów w palecie Crayola. Jego kod koloru to #FF7538. Ten odcień pomarańczowego przyciąga uwagę i dodaje życia każdej kompozycji kolorystycznej.

Pomarańczowy (Crayola) to kolor, który kojarzy się z energią, entuzjazmem i kreatywnością. To barwa, która ożywia każde otoczenie i dodaje pozytywnej atmosfery. Można go spotkać w wielu różnych kontekstach, od sztuki i designu po wnętrza mieszkalne i modę.

Jeśli chodzi o symbolikę tego koloru, pomarańczowy (Crayola) często kojarzony jest z radością, przyjaźnią i optymizmem. Jest to kolor, który pobudza nasze zmysły i dodaje nam pewności siebie. W psychologii kolorów uważa się go za barwę, która stymuluje naszą kreatywność i motywuje nas do działania.

  • Energia: Pomarańczowy (Crayola) emanuje energią i entuzjazmem, dodając życia każdemu otoczeniu.
  • Kreatywność: Ten odcień pomarańczowego pobudza naszą wyobraźnię i inspiruje nas do twórczego myślenia.
  • Radość: Pomarańczowy (Crayola) symbolizuje radość, przyjaźń i optymizm, dodając pozytywnej atmosfery każdemu pomieszczeniu czy projektowi.
  • Pewność siebie: Ten kolor daje nam pewność siebie i motywuje nas do działania, stymulując naszą energię i determinację.

Pomarańczowy (Crayola) to zdecydowanie jeden z tych kolorów, które przyciągają uwagę i dodają życia każdemu miejscu. Bez względu na to, czy jest używany w sztuce, designie czy modzie, zawsze wzbudza pozytywne emocje i inspiruje nas do działania.