Kolor Pomarańczowy Portland

Nazwa angielskaPortland Orange
Kod HEX#FF5A36
Kod RGBRGB(255, 90, 54)
Hue11°
Saturation (HSL)100%
Light (HSL)61%
Saturation (HSV)79%
Light (HSV)100%
Kolor Pantone*vermillion-orange
Numer Pantone *16-1362
KolorRAL*RAL 2008
Wartości CMYK0%, 65%, 79%, 0%
Portland Orange #FF5A36

Zobacz inne kolory na literę P

Zobacz podobne odcienie Odcienie czerwonego

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Pomarańczowy Portland, o kodzie koloru #FF5A36, to intensywny i energetyczny odcień pomarańczowego. Nazwa tego koloru nawiązuje do miasta Portland, które słynie z kreatywności, sztuki i oryginalności. Pomarańczowy Portland jest barwą pełną życia i entuzjazmu, która przyciąga uwagę i dodaje energii otoczeniu.

Ten odcień pomarańczowego można opisać jako ciepły, jasny i soczysty. Jest on doskonałym wyborem dla osób poszukujących koloru, który wyróżni się w tłumie i przyciągnie wzrok. Pomarańczowy Portland jest idealnym wyborem dla osób o silnej osobowości, które chcą wyrazić swoją kreatywność i optymizm poprzez kolor.

W symbolice kolorów pomarańczowy często kojarzony jest z energią, radością i entuzjazmem. Jest to barwa, która pobudza zmysły i dodaje pozytywnej energii. Pomarańczowy Portland może być używany w wielu dziedzinach, od malarstwa po projektowanie wnętrz, aby dodać ciepła i ożywienia przestrzeni.

Podsumowując, Pomarańczowy Portland to intensywny odcień pomarańczowego, który emanuje energią i optymizmem. Jest to kolor, który przyciąga uwagę i dodaje życia otoczeniu. Jeśli szukasz barwy, która wyrazi Twoją kreatywność i pozytywne podejście do życia, Pomarańczowy Portland może być doskonałym wyborem.