Kolor Fioletowy (koło kolorów)

Nazwa angielskaViolet (color wheel)
Kod HEX#7F00FF
Kod RGBRGB(127, 0, 255)
Hue270°
Saturation (HSL)100%
Light (HSL)50%
Saturation (HSV)100%
Light (HSV)100%
Kolor Pantone*deep-lavender
Numer Pantone *18-3633
KolorRAL*RAL 4005
Wartości CMYK50%, 100%, 0%, 0%
Violet (color wheel) #7F00FF

Zobacz inne kolory na literę F

Zobacz podobne odcienie Inne

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Fioletowy (koło kolorów) to intensywny i tajemniczy kolor, który zachwyca swoją głębią i bogactwem. Jego kod koloru to #7F00FF.

W świecie sztuki fioletowy jest często kojarzony z duchowością, intuicją i mistycyzmem. To kolor, który pobudza wyobraźnię i inspiruje do poszukiwania głębszych znaczeń. W historii sztuki fioletowy był często używany do przedstawiania postaci o wyjątkowej mądrości i boskiej naturze.

W psychologii kolorów fioletowy symbolizuje kreatywność, intuicję i duchową równowagę. Jest kojarzony z introspekcją i medytacją, a także z luksusem i elegancją.

Jeśli czujesz się przytłoczony lub zmęczony, fioletowy może być doskonałym kolorem do relaksu i odprężenia. Może również pomóc w koncentracji i pobudzić twórcze myślenie.

W połączeniu z innymi kolorami fioletowy może stworzyć różnorodne efekty. Na przykład, gdy jest zestawiony z bielą, tworzy eleganckie i subtelne wrażenie. Natomiast połączony z żółtym, stworzy dynamiczny i energetyczny kontrast.

Fioletowy (koło kolorów) to kolor, który zapewnia wiele możliwości artystycznego wyrażania się. Niezależnie od tego, czy jest używany w malarstwie, projektowaniu graficznym czy modzie, zawsze przyciąga uwagę i dodaje głębi każdemu dziełu.