Kolor Czerwono-fioletowy (Koło kolorów)

Nazwa angielskaRed-violet (Color wheel)
Kod HEX#922B3E
Kod RGBRGB(146, 43, 62)
Hue349°
Saturation (HSL)54%
Light (HSL)37%
Saturation (HSV)71%
Light (HSV)57%
Kolor Pantone*deep-claret
Numer Pantone *19-1840
KolorRAL*RAL 4002
Wartości CMYK0%, 71%, 58%, 43%
Red-violet (Color wheel) #922B3E

Zobacz inne kolory na literę C

Zobacz podobne odcienie Inne

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Czerwono-fioletowy (#922B3E) to barwa, która jest mieszanką czerwieni i fioletu. Jest to kolor o intensywnym i bogatym wyglądzie, który przyciąga uwagę i wywołuje silne emocje. Nazwa „czerwono-fioletowy” doskonale oddaje charakter tego koloru, który jest równocześnie energiczny i tajemniczy.

W historii sztuki czerwono-fioletowy był często stosowany do wyrażania uczuć takich jak miłość, pasja i tęsknota. Symbolizuje również luksus, bogactwo i władzę. W malarstwie był często używany przez artystów do tworzenia dramatycznych efektów i kontrastów.

Jeśli chodzi o zastosowanie czerwono-fioletowego w designie i modzie, jest to kolor, który przyciąga uwagę i dodaje odrobinę tajemniczości. Może być używany jako akcentowy kolor w aranżacji wnętrz, dodając głębi i charakteru. W modzie czerwono-fioletowy może być zarówno elegancki, jak i odważny, dodając pewnego rodzaju ekstrawagancji do stylizacji.

Podsumowując, czerwono-fioletowy to kolor o silnym oddziaływaniu emocjonalnym, który symbolizuje miłość, pasję i bogactwo. Jego intensywność i tajemniczość przyciągają uwagę i dodają charakteru zarówno w sztuce, jak i w designie i modzie.