Kolor Ceglasty

Nazwa angielskaTerra cotta
Kod HEX#E2725B
Kod RGBRGB(226, 114, 91)
Hue10°
Saturation (HSL)70%
Light (HSL)62%
Saturation (HSV)60%
Light (HSV)89%
Kolor Pantone*flamingo
Numer Pantone *16-1450
KolorRAL*RAL 3022
Wartości CMYK0%, 50%, 60%, 11%
Terra cotta #E2725B

Zobacz inne kolory na literę C

Zobacz podobne odcienie Odcienie pomarańczowego

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Kod koloru: #E2725B

Nazwa koloru (angielska): Terra cotta

Nazwa koloru (polska): Ceglasty

Ceglasty, czyli kolor o kodzie #E2725B, jest barwą o wyjątkowym uroku i głębi. Nazwa tego koloru pochodzi od włoskiego słowa „terra cotta”, które oznacza „wypalana ziemia”. To właśnie wypalone gliny nadają temu odcieniowi jego charakterystyczny wygląd.

Ceglasty to kolor, który kojarzy się z przytulnością i ciepłem. Przypomina nam o rustykalnym stylu i naturalnych materiałach. Jest to barwa, która idealnie wpisuje się w wnętrza w stylu vintage, boho lub rustykalnym.

W naturze ceglasty kolor możemy znaleźć w różnych formach. Na przykład w cegłach, które są wypalane i używane do budowy od wieków. Możemy go również dostrzec w pięknych odcieniach zachodzącego słońca, które maluje niebo na ciepłe i intensywne kolory.

Odcień ceglastego może być również wykorzystywany w sztuce. Jest popularnym kolorem w malarstwie, ceramice i rzeźbie. Dodaje dziełom sztuki charakteru i głębi, a jednocześnie emanuje siłą i stabilnością.

Jeśli szukasz koloru, który wniesie do twojego życia nutkę nostalgii, ciepła i przytulności, ceglasty jest doskonałym wyborem. Możesz go wykorzystać zarówno w aranżacji wnętrz, jak i w swoich artystycznych projektach. To barwa, która z pewnością przyciągnie uwagę i nadaje pomieszczeniu oryginalnego charakteru.