Kolor Brąz siodłowy

Nazwa angielskaSaddle brown
Kod HEX#8B4513
Kod RGBRGB(139, 69, 19)
Hue25°
Saturation (HSL)76%
Light (HSL)31%
Saturation (HSV)86%
Light (HSV)55%
Kolor Pantone*umber
Numer Pantone *18-1246
KolorRAL*RAL 2013
Wartości CMYK0%, 50%, 86%, 45%
Saddle brown #8B4513

Zobacz inne kolory na literę B

Zobacz podobne odcienie Inne

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Brąz siodłowy to głęboki, ciepły odcień brązu o kodzie koloru #8B4513. Nazwa tego koloru nawiązuje do tradycyjnego brązowego koloru skóry używanego do wyrobu siodła dla koni.

Brąz siodłowy jest barwą, która kojarzy się z naturą, siłą i wytrzymałością. Jest to odcień, który przypomina drewno, ziemię i ciepłe promienie słońca. Dzięki swojej intensywności i głębi, brąz siodłowy dodaje wnętrzom i projektom zarówno elegancji, jak i rustykalnego uroku.

Oto kilka faktów na temat brązu siodłowego:

  • Symbolika: Brąz siodłowy symbolizuje stabilność, tradycję i bezpieczeństwo. Kojarzy się z naturalnymi materiałami i długotrwałością.
  • Wnętrza: Ten kolor doskonale pasuje do wystroju w stylu rustykalnym, wiejskim czy kolonialnym. Może być stosowany zarówno jako główny kolor ścian, jak i jako akcent w postaci mebli czy dodatków.
  • Moda: Brąz siodłowy jest popularny w modzie, szczególnie w sezonach jesienno-zimowych. Może być używany w formie ubrań, butów i dodatków, dodając stylu i elegancji.
  • Sztuka: W malarstwie brąz siodłowy jest często stosowany do przedstawiania naturalnych krajobrazów, portretów czy martwych natur. Dodaje głębi i trójwymiarowości obrazom.

Brąz siodłowy to kolor, który emanuje siłą, spokojem i naturalnym pięknem. Jego bogata historia i wszechstronne zastosowanie sprawiają, że jest to barwa warta uwagi dla wszystkich miłośników sztuki, mody i wnętrzarskich trendów.