Kolor Błyszczący Koniczyna

Nazwa angielskaShiny Shamrock
Kod HEX#5FA778
Kod RGBRGB(95, 167, 120)
Hue141°
Saturation (HSL)29%
Light (HSL)51%
Saturation (HSV)43%
Light (HSV)65%
Kolor Pantone*green-spruce
Numer Pantone *16-5820
KolorRAL*RAL 6033
Wartości CMYK43%, 0%, 28%, 35%
Shiny Shamrock #5FA778

Zobacz inne kolory na literę B

Zobacz podobne odcienie Inne

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Kolor o kodzie #5FA778 nosi nazwę Shiny Shamrock, czyli Błyszczący Koniczyna. Jest to odcień zieleni, który przyciąga wzrok swoją intensywnością i jednocześnie delikatnością. W swojej naturze kolor ten jest pełen życia i energii, symbolizując siłę natury i odrodzenie.

Błyszczący Koniczyna jest niezwykle pozytywnym kolorem, który kojarzy się z wiosną, świeżością i nadzieją. Przywołuje obrazy zielonych łąk pełnych kwiatów i drzew, które rozkwitają po długiej zimie. To kolor, który dodaje optymizmu i radości, pobudza naszą wyobraźnię i inspiruje do działania.

W psychologii kolorów Shiny Shamrock jest kojarzony z harmonią, równowagą i spokojem. Przywołuje uczucie stabilności i bezpieczeństwa. Jest idealnym kolorem do tworzenia relaksujących i kojących wnętrz, które sprzyjają odpoczynkowi i regeneracji.

Jeśli chodzi o symbolikę kulturową, koniczyna od wieków była uważana za symbol szczęścia i pomyślności. Wielu ludzi wierzyło, że znalezienie czterolistnej koniczyny przynosi szczęście i spełnienie marzeń. Dlatego Shiny Shamrock jest często wykorzystywany w dekoracjach i symbolice związanej z pozytywnymi energiami i dobrym losem.

Podsumowując, Błyszczący Koniczyna to kolor pełen życia, radości i optymizmu. Przywołuje obrazy natury w pełnym rozkwicie i symbolizuje harmonię oraz pomyślność. To doskonały wybór, jeśli chcesz dodać swoim projektom energii i pozytywnego przesłania.