Kolor Złoto o satynowym połysku

Nazwa angielskaSatin sheen gold
Kod HEX#CBA135
Kod RGBRGB(203, 161, 53)
Hue43°
Saturation (HSL)59%
Light (HSL)50%
Saturation (HSV)74%
Light (HSV)80%
Kolor Pantone*mango-mojito
Numer Pantone *15-0960
KolorRAL*RAL 1012
Wartości CMYK0%, 21%, 74%, 20%
Satin sheen gold #CBA135

Zobacz inne kolory na literę Z

Zobacz podobne odcienie Inne

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Złoto o satynowym połysku, oznaczone kodem koloru #CBA135, to barwa, która od wieków kojarzyła się z bogactwem, luksusem i władzą. Jest to kolor, który wywołuje wrażenie elegancji i prestiżu.

Złoto o satynowym połysku jest barwą pełną ciepła i blasku. Jego intensywność sprawia, że przyciąga wzrok i dodaje pomieszczeniom czy przedmiotom wyjątkowego charakteru. Ten kolor doskonale komponuje się z innymi odcieniami ziemi, takimi jak brąz czy beż, tworząc harmonijną i stylową paletę barw.

W historii sztuki złoto było często używane jako symbol bogactwa i mocy. Obrazy renesansowe czy ikony bizantyjskie często zdobiły złote detale, które miały podkreślać świętość czy rangę przedstawionych postaci. Nawet dzisiaj złoto jest symbolem prestiżu i używane jest w luksusowych produktach, takich jak zegarki czy biżuteria.

Jeśli chcesz dodać swojemu otoczeniu odrobinę blasku i wyjątkowości, złoto o satynowym połysku jest doskonałym wyborem. Możesz go zastosować na ścianach, meblach czy dodatkach dekoracyjnych, aby stworzyć elegancką i luksusową atmosferę w swoim wnętrzu.