Kolor Złoto żniw

Nazwa angielskaHarvest gold
Kod HEX#DA9100
Kod RGBRGB(218, 145, 0)
Hue40°
Saturation (HSL)100%
Light (HSL)43%
Saturation (HSV)100%
Light (HSV)85%
Kolor Pantone*golden-yellow
Numer Pantone *15-0953
KolorRAL*RAL 1006
Wartości CMYK0%, 33%, 100%, 15%
Harvest gold #DA9100

Zobacz inne kolory na literę Z

Zobacz podobne odcienie Odcienie pomarańczowego

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Złoto żniw, oznaczone kodem koloru #DA9100, to barwa, która nawiązuje do ciepłego, złocistego blasku promieni słonecznych na polach pełnych dojrzałych zbóż. Jest to kolor, który kojarzy się z obfitością i plonami, a jednocześnie emanuje energią i radością.

Złoto żniw jest wyjątkowo intensywnym odcieniem żółci, który przyciąga uwagę i dodaje życia każdej przestrzeni. Jego głębokie, złote tonacje sprawiają, że jest idealnym wyborem zarówno do wnętrz, jak i do różnego rodzaju projektów artystycznych.

Można go zastosować w aranżacji wnętrz jako akcentowy kolor ścian, mebli czy dodatków. Złoto żniw doskonale komponuje się z naturalnymi materiałami, takimi jak drewno czy rattan, tworząc przytulne i ciepłe wnętrza.

W sztuce złoto żniw może być wykorzystane do podkreślenia szczegółów lub stworzenia kontrastu z innymi kolorami. Może być użyte jako tło dla dzieła sztuki, które ma przyciągnąć uwagę i wprowadzić pozytywną atmosferę.

Złoto żniw to kolor pełen energii i optymizmu, który przypomina nam o bogactwie natury i jej cyklu. To barwa, która dodaje ciepła i radości do naszego otoczenia, sprawiając, że czujemy się ożywieni i pełni inspiracji.