Kolor Różany brąz

Nazwa angielskaRosy brown
Kod HEX#BC8F8F
Kod RGBRGB(188, 143, 143)
Hue
Saturation (HSL)25%
Light (HSL)65%
Saturation (HSV)24%
Light (HSV)74%
Kolor Pantone*lilas
Numer Pantone *16-1708
KolorRAL*RAL 1019
Wartości CMYK0%, 24%, 24%, 26%
Rosy brown #BC8F8F

Zobacz inne kolory na literę R

Zobacz podobne odcienie Inne

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Kod koloru #BC8F8F o nazwie „Rosy brown” (Różany brąz) jest jednym z tych odcieni, które od razu przywołują na myśl ciepło i delikatność. Ten subtelny odcień brązu ma w sobie nutkę różu, co nadaje mu wyjątkowego uroku.

Rosy brown to kolor, który kojarzy się z naturalnością i harmonią. Jest jak delikatny dotyk róży na skórze, subtelny jak brązowy liść na jesiennej ścieżce. To odcień, który przywołuje obrazy romantycznych krajobrazów, pełnych spokoju i nostalgii.

W sztuce Rosy brown może być wykorzystywany do tworzenia nastrojowych pejzaży, portretów czy kompozycji abstrakcyjnych. Jest idealnym tłem dla delikatnych detali i subtelnych kontrastów. Może również być stosowany w projektowaniu wnętrz, szczególnie tych o charakterze vintage lub rustykalnym.

Jeśli chcesz użyć tego koloru w swoim projekcie, możesz go połączyć z innymi pastelowymi odcieniami brązu, beżem lub różem. Może on również stanowić piękny kontrast dla głębokich zieleni lub niebieskiego nieba.

Rosy brown to kolor, który emanuje spokojem i delikatnością. Jego subtelność i naturalność sprawiają, że jest on idealnym wyborem dla tych, którzy pragną stworzyć przytulne i harmonijne otoczenie.