Kolor Różany heban

Nazwa angielskaRose ebony
Kod HEX#674846
Kod RGBRGB(103, 72, 70)
Hue
Saturation (HSL)19%
Light (HSL)34%
Saturation (HSV)32%
Light (HSV)40%
Kolor Pantone*mustang
Numer Pantone *19-1217
KolorRAL*RAL 7013
Wartości CMYK0%, 30%, 32%, 60%
Rose ebony #674846

Zobacz inne kolory na literę R

Zobacz podobne odcienie Inne

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Kod koloru #674846 to Rose ebony, czyli Różany heban. Ten niezwykły odcień jest połączeniem dwóch różnych światów – delikatności różu i głębi hebanu.

Różany heban jest barwą, która emanuje elegancją i tajemniczością. Jest to kolor, który przykuwa uwagę i wywołuje silne emocje. Przypomina nam o romantycznych zachodach słońca, gdzie ciepłe promienie odbijają się od ciemnego drewna.

Ten odcień może być doskonałym wyborem dla osób, które pragną wprowadzić do swojego otoczenia nutkę luksusu i wyrafinowania. Może być stosowany zarówno w aranżacji wnętrz, jak i w modzie.

Jeśli chcesz użyć tego koloru w swoim projekcie, pamiętaj o jego charakterystyce. Różany heban najlepiej prezentuje się w połączeniu z jasnymi odcieniami, takimi jak biel czy ecru. Możesz również zestawić go z innymi głębokimi barwami, takimi jak granat czy butelkowa zieleń, aby stworzyć efektowny kontrast.

Warto pamiętać, że różany heban to kolor, który symbolizuje siłę, tajemniczość i elegancję. Jeśli więc pragniesz dodać swojemu otoczeniu nutkę magii, ten odcień na pewno spełni Twoje oczekiwania.