Kolor Perska róża

Nazwa angielskaPersian rose
Kod HEX#FE28A2
Kod RGBRGB(254, 40, 162)
Hue326°
Saturation (HSL)99%
Light (HSL)58%
Saturation (HSV)84%
Light (HSV)100%
Kolor Pantone*fandango-pink
Numer Pantone *17-2033
KolorRAL*RAL 4010
Wartości CMYK0%, 84%, 36%, 0%
Persian rose #FE28A2

Zobacz inne kolory na literę P

Zobacz podobne odcienie Odcienie fioletowego

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Kolor o kodzie #FE28A2, znanym również jako Persian rose czyli Perska róża, jest niezwykle wyrazisty i intrygujący. Jest to odcień różu, który wzbudza emocje i przyciąga uwagę swoją intensywnością.

Persian rose jest barwą, która odnosi się do bogactwa i luksusu. Kojarzy się z orientem, egzotyką i tajemniczością. Ten kolor jest często używany w dekoracji wnętrz, szczególnie w orientalnych motywach, aby dodać pomieszczeniu elegancji i romantyzmu.

W historii sztuki Persian rose często pojawia się w malarstwie perskim, gdzie symbolizuje piękno i delikatność kwiatów. Jest to również kolor, który można znaleźć w tradycyjnych perskich dywanach, gdzie dodaje im wyjątkowego uroku.

Jeśli chodzi o znaczenie psychologiczne tego koloru, Persian rose symbolizuje miłość, romantyzm i kobiecość. Jest to barwa, która może wpływać na nasze emocje i nastrój, dodając nam pewności siebie i uczucia szczęścia.

Podsumowując, Persian rose to odcień różu pełen pasji i tajemniczości. Jest to kolor, który przyciąga uwagę swoją intensywnością i dodaje wnętrzom oraz sztuce orientalnego uroku.