Kolor Czerwone drewno

Nazwa angielskaRedwood
Kod HEX#A45A52
Kod RGBRGB(164, 90, 82)
Hue
Saturation (HSL)33%
Light (HSL)48%
Saturation (HSV)50%
Light (HSV)64%
Kolor Pantone*redwood
Numer Pantone *18-1443
KolorRAL*RAL 8000
Wartości CMYK0%, 45%, 50%, 36%
Redwood #A45A52

Zobacz inne kolory na literę C

Zobacz podobne odcienie Odcienie czerwonego

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Czerwone drewno, oznaczone kodem koloru #A45A52, to odcień czerwieni, który nawiązuje do naturalnego piękna drewna. Ten barwny odcień jest niezwykle ciepły i przyjemny dla oka.

Czerwone drewno kojarzy się z siłą i trwałością, które są charakterystyczne dla drewna. Jest to kolor, który symbolizuje naturalność i autentyczność. Przypomina nam o naszych korzeniach i powiązaniach z naturą.

W historii sztuki, czerwone drewno często było wykorzystywane w meblarstwie i architekturze, dodając elegancji i wyrafinowania wnętrzom. Ten kolor doskonale komponuje się z innymi naturalnymi odcieniami, takimi jak zielenie czy brązy.

Czerwone drewno może być również interpretowane jako symbol siły emocjonalnej i determinacji. To kolor, który dodaje energii i pewności siebie. Wniesie on do Twojego życia odrobinę pasji i zapału.

Jeśli szukasz inspiracji do stworzenia harmonijnego wnętrza, warto rozważyć użycie czerwonego drewna. Może on być doskonałym tłem dla innych barw, tworząc przytulną atmosferę i dodając pomieszczeniu charakteru.