Kolor Stałe Jezioro Geranium

Nazwa angielskaPermanent Geranium Lake
Kod HEX#E12C2C
Kod RGBRGB(225, 44, 44)
Hue
Saturation (HSL)75%
Light (HSL)53%
Saturation (HSV)80%
Light (HSV)88%
Kolor Pantone*poppy-red
Numer Pantone *17-1664
KolorRAL*RAL 3028
Wartości CMYK0%, 80%, 80%, 12%
Permanent Geranium Lake #E12C2C

Zobacz inne kolory na literę S

Zobacz podobne odcienie Czerwony

Zobacz podobne odcienie Odcienie czerwonego

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Stałe Jezioro Geranium, oznaczone kodem koloru #E12C2C, to intensywny i wyrazisty odcień czerwieni. Nazwa tego koloru nawiązuje do geranium, popularnej rośliny ozdobnej o jaskrawoczerwonych kwiatach.

Ten odcień czerwieni wyróżnia się swoją trwałością i intensywnością. Jest jak płomień, który przyciąga wzrok i budzi emocje. To kolor pełen energii i pasji, który może być używany do wyrażania silnych emocji i uczuć.

Stałe Jezioro Geranium jest często stosowane w sztuce i designie, zarówno na płótnach malarskich, jak i w projektowaniu wnętrz. Może być używane do stworzenia efektownych akcentów lub do stworzenia całych kompozycji opartych na czerwieni.

Ten odcień czerwieni jest również często wykorzystywany w symbolice i reklamie. Jego intensywność przyciąga uwagę i pomaga wyróżnić się spośród innych kolorów.

Stałe Jezioro Geranium to kolor, który nie pozostawia obojętnym. Jego bogata historia, związana z sztuką i emocjami, sprawia, że warto poznać go bliżej i eksperymentować z jego zastosowaniem.