Kolor Fioletowa marynarka

Nazwa angielskaPurple navy
Kod HEX#4E5180
Kod RGBRGB(78, 81, 128)
Hue236°
Saturation (HSL)24%
Light (HSL)40%
Saturation (HSV)39%
Light (HSV)50%
Kolor Pantone*gray-blue
Numer Pantone *18-3917
KolorRAL*RAL 5023
Wartości CMYK39%, 37%, 0%, 50%
Purple navy #4E5180

Zobacz inne kolory na literę F

Zobacz podobne odcienie Inne

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Fioletowa marynarka (#4E5180) to kolor, który zachwyca swoją tajemniczą i elegancką aurą. Jest to głęboki odcień fioletu, który łączy w sobie intensywność granatu z subtelnym urokiem fioletu. Nazwa „fioletowa marynarka” doskonale oddaje charakter tego koloru – jest on niezwykle stylowy i niezależny.

Warto wiedzieć, że fioletowa marynarka jest barwą, która symbolizuje luksus, tajemniczość i godność. To kolor, który przyciąga uwagę i emanuje pewnością siebie. Wystarczy jedno spojrzenie na ten odcień, aby poczuć się jak w eleganckim stroju lub w ekskluzywnym wnętrzu.

Fioletowa marynarka jest idealna do wykorzystania w aranżacji wnętrz, zwłaszcza w sypialniach, salonach czy biurach. Może być również używana w modzie jako element dodający klasy i szyku. Ten kolor świetnie komponuje się z innymi odcieniami fioletu oraz z neutralnymi kolorami, takimi jak biel czy szarość.

Jeśli jesteś osobą, która ceni elegancję i wyrafinowanie, fioletowa marynarka będzie doskonałym wyborem dla Ciebie. Ten kolor dodaje pomieszczeniom i ubraniom niezwykłego uroku i sprawia, że czujesz się wyjątkowo.