Kolor Głęboki róż

Nazwa angielskaDeep pink
Kod HEX#FF1493
Kod RGBRGB(255, 20, 147)
Hue328°
Saturation (HSL)100%
Light (HSL)54%
Saturation (HSV)92%
Light (HSV)100%
Kolor Pantone*fuchsia-purple
Numer Pantone *18-2436
KolorRAL*RAL 4010
Wartości CMYK0%, 92%, 42%, 0%
Deep pink #FF1493

Zobacz inne kolory na literę G

Zobacz podobne odcienie Inne

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Głęboki róż, oznaczany kodem koloru #FF1493, to barwa pełna energii i intensywności. Jest to odcień różu, który przyciąga wzrok swoją głębią i wyrazistością. Nazwa „głęboki róż” doskonale oddaje charakter tego koloru, który jest bogaty i wyrafinowany.

Deep pink jest barwą, która często kojarzy się z kobiecością, delikatnością i romantyzmem. Jest to kolor, który od wieków jest wykorzystywany w sztuce i modzie, aby podkreślić piękno i subtelność. Symbolizuje on również miłość, czułość i uczucia.

Jeśli spojrzymy na głęboki róż z perspektywy historii sztuki, możemy zauważyć, że był on często stosowany w malowidłach i freskach renesansowych. Był również popularny w modzie lat 80., gdy neonowe kolory były na topie.

Głęboki róż jest barwą uniwersalną i wszechstronną. Można go z powodzeniem stosować w wielu dziedzinach, takich jak projektowanie wnętrz, projektowanie graficzne czy projektowanie mody. Doskonale komponuje się z innymi odcieniami różu, fioletu czy szarości, tworząc harmonijną i elegancką paletę kolorów.

Podsumowując, głęboki róż to kolor, który wzbudza zainteresowanie i przyciąga uwagę. Jego intensywność i bogactwo sprawiają, że jest on doskonałym wyborem dla osób poszukujących barwy pełnej emocji i wyrazistości.