Kolor Stara róża

Nazwa angielskaOld rose
Kod HEX#C08081
Kod RGBRGB(192, 128, 129)
Hue359°
Saturation (HSL)34%
Light (HSL)63%
Saturation (HSV)33%
Light (HSV)75%
Kolor Pantone*rose-dawn
Numer Pantone *16-1522
KolorRAL*RAL 3014
Wartości CMYK0%, 33%, 33%, 25%
Old rose #C08081

Zobacz inne kolory na literę S

Zobacz podobne odcienie Inne

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Kolor #C08081, znany jako „Old rose” czyli „Stara róża”, jest jednym z tych odcieni, które przywołują nostalgiczne wspomnienia i emanują subtelnym urokiem. Jest to delikatny odcień różu, który ma w sobie nutkę szlachetności i elegancji.

Stara róża przypomina nam romantyczne ogrody pełne pięknych kwiatów. To kolor, który kojarzy się z delikatnością i subtelnością. Jest jak stara księga, która przechowuje w sobie historię i tajemnice.

Wizualnie, old rose jest łagodny dla oczu i dodaje wnętrzom przytulności. Może być używany jako główny kolor w pomieszczeniach, które chcemy uczynić bardziej romantycznymi i nostalgijnymi. Doskonale komponuje się z pastelowymi odcieniami zieleni, beżem i bielą.

Jeśli chodzi o modę, old rose jest bardzo uniwersalny. Może być noszony zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Jest elegancki i subtelny, idealny na wieczorne wyjścia lub specjalne okazje.

Podsumowując, old rose to kolor pełen historii i uroku. Przywołuje wspomnienia i dodaje wnętrzom oraz stylizacjom nutkę romantyzmu. To odcień, który warto mieć na uwadze, jeśli szukasz czegoś delikatnego, ale zarazem wyjątkowego.