Kolor Górski Łąka

Nazwa angielskaMountain Meadow
Kod HEX#30BA8F
Kod RGBRGB(48, 186, 143)
Hue161°
Saturation (HSL)59%
Light (HSL)46%
Saturation (HSV)74%
Light (HSV)73%
Kolor Pantone*gumdrop-green
Numer Pantone *16-5825
KolorRAL*RAL 6033
Wartości CMYK74%, 0%, 23%, 27%
Mountain Meadow #30BA8F

Zobacz inne kolory na literę G

Zobacz podobne odcienie Niebiesko-zielony

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Górski Łąka, znany również jako Mountain Meadow, to kolor inspirowany pięknem i spokojem naturalnych łąk w górach. Ten odcień zieleni jest jak oddech świeżego powietrza pośród malowniczych krajobrazów alpejskich. Jest to kolor, który przypomina nam o harmonii natury i jej niezwykłej różnorodności.

Górski Łąka jest jednocześnie intensywny i uspokajający. Jego głęboka zieleń symbolizuje życie, odrodzenie i wzrost. To barwa, która dodaje energii i witalności, a jednocześnie łagodzi umysł i relaksuje zmysły.

Jeśli spojrzysz na ten kolor, możesz poczuć się jakbyś przeniósł się wprost do malowniczego krajobrazu górskiej łąki. Możesz wyobrazić sobie świeże powietrze, delikatne szmery traw i kwiatów oraz harmonijne brzęczenie owadów. Górski Łąka jest niczym zaproszenie do odkrywania natury i cieszenia się jej pięknem.

  • Symbolika: Górski Łąka symbolizuje harmonię, odrodzenie i wzrost.
  • Asocjacje: świeże powietrze, spokój, malowniczy krajobraz górskiej łąki.
  • Stosowanie: Ten kolor może być doskonałym wyborem do dekoracji wnętrz, szczególnie w pomieszczeniach, gdzie chcemy stworzyć atmosferę spokoju i relaksu. Może być również stosowany w projektowaniu ogrodów, aby podkreślić naturalność i piękno przestrzeni zielonych.