Kolor Średni purpurowy niebieski

Nazwa angielskaMiddle blue purple
Kod HEX#8B72BE
Kod RGBRGB(139, 114, 190)
Hue260°
Saturation (HSL)37%
Light (HSL)60%
Saturation (HSV)40%
Light (HSV)75%
Kolor Pantone*paisley-purple
Numer Pantone *17-3730
KolorRAL*RAL 4005
Wartości CMYK27%, 40%, 0%, 25%
Middle blue purple #8B72BE

Zobacz inne kolory na literę S

Zobacz podobne odcienie Inne

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Kolor o kodzie #8B72BE, znany jako „Middle blue purple” czyli „Średni purpurowy niebieski”, jest niezwykle intrygujący i pełen tajemniczości. Jest to odcień, który wzbudza ciekawość i zachęca do bliższego poznania.

Średni purpurowy niebieski to połączenie dwóch barw – purpury i niebieskiego. Dzięki temu jest on niezwykle bogaty i głęboki. Ten kolor wprowadza nas w świat marzeń i fantazji, przypominając o tajemniczych nocach pełnych gwiazd i czarodziejskich historiach.

W swojej naturze ten odcień jest jednocześnie spokojny i energetyczny. Jest to kolor, który kojarzy się z harmonią, równowagą i intuicją. Wzbudza w nas poczucie pewności siebie i pomaga w rozwijaniu kreatywności.

Jeśli chodzi o symbolikę, średni purpurowy niebieski jest często kojarzony z tajemnicą, magią i duchowością. Jest to barwa często używana w sztuce, aby wyrazić uczucia głębokiej refleksji i introspekcji.

Podsumowując, kolor #8B72BE, czyli średni purpurowy niebieski, to odcień pełen magii i tajemnicy. Jego głębia i bogactwo sprawiają, że jest niezwykle intrygujący i przyciągający wzrok. To barwa, która inspiruje do odkrywania nowych światów i poszukiwania własnej kreatywności.