Kolor Głęboki purpurowy amarantowy

Nazwa angielskaAmaranth deep purple
Kod HEX#9F2B68
Kod RGBRGB(159, 43, 104)
Hue328°
Saturation (HSL)57%
Light (HSL)40%
Saturation (HSV)73%
Light (HSV)62%
Kolor Pantone*festival-fuchsia
Numer Pantone *19-2434
KolorRAL*RAL 4006
Wartości CMYK0%, 73%, 35%, 38%
Amaranth deep purple #9F2B68

Zobacz inne kolory na literę G

Zobacz podobne odcienie Inne

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Głęboki purpurowy amarantowy (#9F2B68) to wyjątkowo intensywny kolor, który przyciąga uwagę i wzbudza zainteresowanie. Nazwa tego odcienia pochodzi od rośliny amarant, która słynie z intensywnie czerwonych kwiatów. Ten kolor jest połączeniem głębokiego fioletu i intensywnego różu, tworząc efektowną i bogatą tonację.

Głęboki purpurowy amarantowy jest barwą pełną pasji, tajemniczości i ekstrawagancji. Jest to kolor, który kojarzy się z luksusem i elegancją. Może być doskonałym wyborem do dekoracji wnętrz, dodając im wyrafinowanego charakteru. Również w sztuce ten kolor może być używany do wyrażenia emocji i nastrojów, takich jak miłość, tęsknota czy tajemnica.

Jeśli chodzi o symbolikę, głęboki purpurowy amarantowy często kojarzy się z bogactwem, władzą i prestiżem. Jest to kolor, który przyciąga uwagę i sprawia, że osoba go obserwująca czuje się zainteresowana i zafascynowana. Może być również kojarzony z duchowością i mistycyzmem.

Podsumowując, głęboki purpurowy amarantowy to kolor o wyjątkowej intensywności i bogactwie. Jego głęboka tonacja przyciąga uwagę i wzbudza emocje. Jest to barwa, która doskonale nadaje się do eksponowania luksusu, elegancji i tajemniczości. Jeśli szukasz koloru, który będzie zwracał uwagę i wywoływał pozytywne emocje, głęboki purpurowy amarantowy może być doskonałym wyborem.