Kolor Wątrobowy

Nazwa angielskaLiver (organ)
Kod HEX#6C2E1F
Kod RGBRGB(108, 46, 31)
Hue12°
Saturation (HSL)55%
Light (HSL)27%
Saturation (HSV)71%
Light (HSV)42%
Kolor Pantone*fired-brick
Numer Pantone *19-1337
KolorRAL*RAL 8012
Wartości CMYK0%, 57%, 71%, 58%
Liver (organ) #6C2E1F

Zobacz inne kolory na literę W

Zobacz podobne odcienie Inne

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Kod koloru #6C2E1F reprezentuje odcień nazwany „Liver” w języku angielskim, czyli „Wątrobowy” w języku polskim. Ten kolor nawiązuje do bogatego, ciepłego brązu, który kojarzy się z tą ważną częścią naszego organizmu.

Wątroba jest jednym z największych narządów w ciele człowieka i pełni wiele istotnych funkcji. Jest odpowiedzialna za produkcję żółci, która pomaga w trawieniu tłuszczów, a także filtruje toksyny i szkodliwe substancje z krwi. Wątroba jest również magazynem witamin i minerałów oraz bierze udział w procesie metabolizmu i regulacji poziomu cukru we krwi.

Kolor „Wątrobowy” odzwierciedla tę istotną rolę, jaką pełni wątroba w naszym organizmie. Jest to ciepły odcień brązu, który symbolizuje zarówno siłę, jak i delikatność tego narządu. To barwa, która wywołuje uczucie stabilności i równowagi.

W kontekście sztuki i designu, kolor „Wątrobowy” może być używany do tworzenia eleganckich i przytulnych wnętrz. Może być stosowany jako podstawowy kolor ścian lub jako akcent w postaci mebli lub dekoracji. Dodanie tego odcienia do przestrzeni może stworzyć atmosferę spokoju i harmonii.

Podsumowując, kolor „Wątrobowy” (#6C2E1F) to bogaty odcień brązu, który symbolizuje istotną rolę wątroby w naszym organizmie. Jest to barwa stabilności, siły i równowagi. W sztuce i designie może być używany do stworzenia eleganckich i przytulnych wnętrz.