Kolor Heliotropowy

Nazwa angielskaHeliotrope
Kod HEX#DF73FF
Kod RGBRGB(223, 115, 255)
Hue286°
Saturation (HSL)100%
Light (HSL)73%
Saturation (HSV)55%
Light (HSV)100%
Kolor Pantone*mauve-mist
Numer Pantone *15-3207
KolorRAL*RAL 3015
Wartości CMYK13%, 55%, 0%, 0%
Heliotrope #DF73FF

Zobacz inne kolory na literę H

Zobacz podobne odcienie Inne

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Heliotropowy (#DF73FF) to niezwykły kolor, który zachwyca swoją intensywnością i niepowtarzalnością. Nazwa „heliotropowy” pochodzi od rośliny o tej samej nazwie, która posiada kwiaty o delikatnym, fioletowym odcieniu.

Ten kolor jest wyjątkowo atrakcyjny dla oka, dzięki swojej głębi i bogactwu. Jest to mieszanka różnych odcieni fioletu i różowego, tworząca harmonijną całość. Heliotropowy może być zarówno subtelny i romantyczny, jak i odważny i ekstrawagancki, w zależności od kontekstu, w jakim jest używany.

Heliotropowy jest często kojarzony z tajemniczością, magią i fantazją. Jest to kolor, który przyciąga uwagę i pobudza wyobraźnię. Może być doskonałym wyborem do dekoracji wnętrz, dodając im nuty elegancji i luksusu. Może również być stosowany w sztuce, malarstwie czy projektowaniu graficznym, aby dodać obrazom energii i wyrazistości.

W symbolice kolorów heliotropowy często kojarzony jest z intuicją, duchowością i transcendencją. Jest to kolor, który może wpływać na nasze samopoczucie, dodając nam poczucia spokoju i harmonii.

Podsumowując, heliotropowy to kolor pełen magii i wyjątkowości. Jego intensywność i piękno sprawiają, że jest niezwykle atrakcyjny dla oka i dodaje charakteru każdemu miejscu czy dziełu sztuki, w którym się pojawia.