Kolor Niebieski YInMn

Nazwa angielskaYInMn Blue
Kod HEX#2E5090
Kod RGBRGB(46, 80, 144)
Hue219°
Saturation (HSL)52%
Light (HSL)37%
Saturation (HSV)68%
Light (HSV)56%
Kolor Pantone*bright-cobalt
Numer Pantone *19-4037
KolorRAL*RAL 5007
Wartości CMYK68%, 44%, 0%, 44%
YInMn Blue #2E5090

Zobacz inne kolory na literę N

Zobacz podobne odcienie Inne

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

YInMn Blue, czyli niebieski YInMn, to niezwykły kolor o kodzie #2E5090. Jest to jeden z najnowszych odkryć w dziedzinie kolorów i został opracowany przez naukowców z Oregon State University. Nazwa YInMn pochodzi od pierwiastków chemicznych, które tworzą ten kolor: itru (Yttrium), ind (Indium) i mangan (Manganese).

Niebieski YInMn jest niezwykle intensywny i głęboki. Jego barwa przypomina błękitne niebo o zmroku, gdy noc zbliża się do pełni. Jest to kolor, który wzbudza uczucie spokoju i tajemniczości.

Jedną z najciekawszych cech YInMn Blue jest jego zdolność do odbijania ciepła. Dzięki temu kolor ten pozostaje chłodny nawet w pełnym słońcu, co jest szczególnie przydatne w branży budowlanej, gdzie może być stosowany na elewacjach budynków.

Warto również wspomnieć, że niebieski YInMn ma potencjał do wykorzystania w przemyśle artystycznym. Jego unikalna barwa przyciąga uwagę i nadaje się doskonale do malowania obrazów oraz tworzenia innych dzieł sztuki.

Podsumowując, YInMn Blue to fascynujący kolor, który zachwyca swoją intensywnością i głębią. Jego odkrycie otwiera nowe możliwości w dziedzinie sztuki, designu i architektury, a także stanowi dowód na nieustanny rozwój nauki i technologii.