Kolor Ciemny brąz

Nazwa angielskaDark brown
Kod HEX#654321
Kod RGBRGB(101, 67, 33)
Hue30°
Saturation (HSL)51%
Light (HSL)26%
Saturation (HSV)67%
Light (HSV)40%
Kolor Pantone*monks-robe
Numer Pantone *18-1048
KolorRAL*RAL 8007
Wartości CMYK0%, 34%, 67%, 60%
Dark brown #654321

Zobacz inne kolory na literę C

Zobacz podobne odcienie Inne

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Ciemny brąz, oznaczony kodem koloru #654321, to barwa, która wzbudza wiele skojarzeń i emocji. Ten głęboki odcień brązu jest niezwykle elegancki i wyrafinowany. Przypomina nam drewno egzotyczne, które emanuje ciepłem i bogactwem.

Ciemny brąz jest barwą, która symbolizuje stabilność, trwałość i solidność. Jest kojarzony z ziemią i naturą, przypominając nam o naszych korzeniach i związku z otaczającym nas światem. To kolor, który dodaje wnętrzom charakteru i głębi.

W psychologii kolorów ciemny brąz jest często kojarzony z pewnością siebie, elegancją i prestiżem. Jest idealnym wyborem dla osób poszukujących klasyki i tradycji. Może być również interpretowany jako kolor powagi i powściągliwości.

Jeśli chodzi o stylizację, ciemny brąz jest niezwykle wszechstronny. Może być używany zarówno w aranżacji wnętrz, jak i w modzie. Wnosi do pomieszczenia ciepło i przytulność, a w garderobie dodaje szlachetności i elegancji.

Podsumowując, ciemny brąz to kolor o głębokim charakterze, który dodaje wnętrzom i stylizacjom wyjątkowego uroku. Jego elegancja i stabilność sprawiają, że jest to barwa, która zawsze będzie w modzie.