Kolor Czekoladowy

Nazwa angielskaChocolate
Kod HEX#8B4726
Kod RGBRGB(139, 71, 38)
Hue20°
Saturation (HSL)57%
Light (HSL)35%
Saturation (HSV)73%
Light (HSV)55%
Kolor Pantone*caramel-cafe
Numer Pantone *18-1148
KolorRAL*RAL 8004
Wartości CMYK0%, 49%, 73%, 45%
Chocolate #8B4726

Zobacz inne kolory na literę C

Zobacz podobne odcienie Inne

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Kolor o kodzie #8B4726, znany jako „Chocolate” czyli „Czekoladowy”, jest jednym z najbardziej apetycznych odcieni brązu. Przypomina smakowite, ciemne czekoladowe tabliczki, które rozpływają się w ustach. Ten ciepły i głęboki kolor ma wiele fascynujących cech.

Czekoladowy to barwa, która kojarzy się z przyjemnością i luksusem. Wywołuje ona uczucie komfortu i wygody, przypominając nam o słodkim odpoczynku i relaksie. Jest to kolor, który doskonale pasuje do wnętrz o eleganckim charakterze, dodając im nuty wyrafinowania.

W historii sztuki czekoladowy kolor często był wykorzystywany do przedstawiania bogactwa i władzy. W malarstwie renesansowym często widzimy go na portretach arystokratów i monarchów, podkreślając ich status społeczny.

Czekoladowy to także kolor związany z naturą. Przypomina nam o ziemi, glebie i ciepłych tonach jesieni. Jest to odcień idealny do przedstawiania pejzaży, gdzie odzwierciedla piękno natury w jej najbardziej uroczych barwach.

Podsumowując, czekoladowy kolor jest nie tylko smakowity, ale także pełen znaczeń i symboliki. To odcień, który dodaje elegancji i wyrafinowania, a jednocześnie kojarzy się z przyjemnością i naturą. Niezależnie od tego, czy jest używany w aranżacji wnętrz, malarstwie czy modzie, zawsze przyciąga uwagę i budzi pozytywne emocje.