Kolor Czekoladowy (sieciowy)

Nazwa angielskaChocolate (web)
Kod HEX#D2691E
Kod RGBRGB(210, 105, 30)
Hue25°
Saturation (HSL)75%
Light (HSL)47%
Saturation (HSV)86%
Light (HSV)82%
Kolor Pantone*autumn-maple
Numer Pantone *17-1145
KolorRAL*RAL 2010
Wartości CMYK0%, 50%, 86%, 18%
Chocolate (web) #D2691E

Zobacz inne kolory na literę C

Zobacz podobne odcienie Odcienie pomarańczowego

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Czekoladowy (sieciowy) to kolor o kodzie #D2691E. Jest to intensywny odcień brązu, który nawiązuje do koloru czekolady. Ten ciepły i głęboki kolor ma wiele fascynujących cech, które przyciągają uwagę i wzbudzają zainteresowanie.

Czekoladowy (sieciowy) jest barwą kojarzącą się z przyjemnością i luksusem. Przypomina smakowite tabliczki czekolady, które rozpływają się w ustach, dodając nuty słodyczy i aromatycznej gorzkiej czekolady. To kolor, który wywołuje apetyt i dodaje energii.

Ten odcień brązu jest również bardzo wszechstronny i może być używany w różnych kontekstach. Może być stosowany zarówno w projektach wnętrzarskich, jak i w projektach graficznych. Czekoladowy (sieciowy) doskonale komponuje się z innymi odcieniami brązu, beżu, złota i zieleni, tworząc eleganckie i harmonijne kompozycje.

W sztuce czekoladowy (sieciowy) może symbolizować ciepło, bogactwo i wyrafinowanie. Może być używany do przedstawiania obiektów związanych z jedzeniem, takich jak desery czy napoje, ale także do podkreślania detali w portretach czy pejzażach. Jest to kolor, który dodaje głębi i charakteru każdemu dziełu sztuki.

Podsumowując, czekoladowy (sieciowy) to kolor, który wzbudza apetyt, kojarzy się z luksusem i wyrafinowaniem. Jego intensywność i ciepło sprawiają, że jest on atrakcyjny i intrygujący dla oka.