Kolor Amarantowy róż

Nazwa angielskaAmaranth pink
Kod HEX#F19CBB
Kod RGBRGB(241, 156, 187)
Hue338°
Saturation (HSL)75%
Light (HSL)78%
Saturation (HSV)35%
Light (HSV)95%
Kolor Pantone*begonia-pink
Numer Pantone *15-2215
KolorRAL*RAL 3015
Wartości CMYK0%, 35%, 22%, 5%
Amaranth pink #F19CBB

Zobacz inne kolory na literę A

Zobacz podobne odcienie Inne

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Amarantowy róż (#F19CBB) to wyjątkowo piękny kolor, który zachwyca swoją intensywnością i delikatnością jednocześnie. Jest to odcień różu, który odznacza się głębokim, soczystym tonem, przypominającym barwę kwiatów amarantusa.

Amarantowy róż jest niezwykle kobiecy i romantyczny. To kolor, który kojarzy się z miłością, czułością i delikatnością. Jest idealny do tworzenia atmosfery romantycznych chwil, jak również do wyrażenia swojej wrażliwości i troski wobec innych osób.

W historii sztuki amarantowy róż był często stosowany w malarstwie jako symbol miłości i piękna. Przez wieki artystowie starali się oddać jego intensywność i subtelną harmonię na płótnie. Dzięki temu kolorowi obrazy nabierały wyjątkowej głębi emocjonalnej.

Jeśli jesteś osobą, która ceni sobie elegancję i subtelność, amarantowy róż może być doskonałym wyborem dla Ciebie. Możesz go wykorzystać w dekoracji wnętrz, dodając akcentów w postaci poduszek, zasłon czy dywanów w tym odcieniu. Może również stanowić inspirację do stworzenia unikalnych kompozycji artystycznych lub być wykorzystany w projektowaniu mody.

  • Amarantowy róż symbolizuje miłość, czułość i delikatność.
  • W historii sztuki był często stosowany jako symbol piękna.
  • Jest idealny do tworzenia romantycznej atmosfery.
  • Może być wykorzystany w dekoracji wnętrz i projektowaniu mody.