Kolor Żółto Pomarańczowy (Koło Kolorów)

Nazwa angielskaYellow Orange (Color Wheel)
Kod HEX#FF9505
Kod RGBRGB(255, 149, 5)
Hue35°
Saturation (HSL)100%
Light (HSL)51%
Saturation (HSV)98%
Light (HSV)100%
Kolor Pantone*bright-marigold
Numer Pantone *15-1164
KolorRAL*RAL 1028
Wartości CMYK0%, 42%, 98%, 0%
Yellow Orange (Color Wheel) #FF9505

Zobacz inne kolory na literę Z

Zobacz podobne odcienie Odcienie pomarańczowego

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Żółto Pomarańczowy, oznaczany kodem koloru #FF9505, jest jednym z najciekawszych odcieni na kolorowym kole. Jest to połączenie intensywnego żółtego i energetycznego pomarańczowego, które razem tworzą niezwykle dynamiczny i radosny kolor.

Żółto Pomarańczowy jest jak promień słońca w pełnym blasku, rozświetlający każde miejsce, w którym się pojawi. To kolor pełen energii i optymizmu, który przyciąga uwagę i dodaje życia każdej przestrzeni.

W naturze możemy znaleźć wiele przykładów Żółto Pomarańczowych odcieni. Kwiaty nagietków czy płatki maku emanują tym pięknym kolorem, przyciągając pszczoły i motyle swoim intensywnym blaskiem. Jest to również kolor jesiennych liści, które w słońcu rozświetlają krajobraz złocistymi refleksami.

Żółto Pomarańczowy ma wiele znaczeń i symboliki. Kojarzy się z radością, optymizmem, kreatywnością i entuzjazmem. To kolor, który pobudza nasze zmysły i dodaje nam energii do działania.

Jeśli chcesz dodać trochę ciepła i pozytywnej energii do swojego życia, Żółto Pomarańczowy jest doskonałym wyborem. Możesz go wykorzystać w aranżacji wnętrz, dodając akcenty w postaci poduszek, obrazów czy dekoracji. Może też być inspiracją dla artystów, którzy chcą oddać radość i dynamikę w swoich dziełach.

  • Symbolika: radość, optymizm, kreatywność, entuzjazm
  • Przykłady w naturze: kwiaty nagietków, płatki maku, jesienna liście
  • Zastosowanie: aranżacja wnętrz, inspiracja dla artystów