Kolor Wrzosowy

Nazwa angielskaHeather
Kod HEX#DBB0EF
Kod RGBRGB(219, 176, 239)
Hue281°
Saturation (HSL)66%
Light (HSL)81%
Saturation (HSV)26%
Light (HSV)94%
Kolor Pantone*lavender-fog
Numer Pantone *13-3820
KolorRAL*RAL 7047
Wartości CMYK8%, 26%, 0%, 6%
Heather #DBB0EF

Zobacz inne kolory na literę W

Zobacz podobne odcienie Fiolet

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Wrzosowy (#DBB0EF) to kolor, który nawiązuje do piękna i delikatności wrzosów. Jest to odcień fioletu, który emanuje subtelnością i spokojem. Nazwa tego koloru doskonale oddaje jego charakter – przypomina nam o malowniczych wrzosowiskach, gdzie ta roślina kwitnie w pełnym rozkwicie.

Wrzosowy jest barwą, która kojarzy się z romantycznymi krajobrazami, sielankowymi ogrodami i magicznymi wieczorami. To kolor, który wprowadza harmonię i relaksuje zmysły. Wnosi do naszego otoczenia delikatność i subtelność, tworząc przyjemną atmosferę.

Jeśli chodzi o znaczenie tego koloru, warto wspomnieć, że fiolet od dawna był uważany za barwę o wyjątkowym znaczeniu. Symbolizuje on tajemniczość, intuicję i duchowość. Wrzosowy jest również często kojarzony z kobiecością i elegancją.

Warto pamiętać, że wrzosowy doskonale komponuje się z innymi kolorami. Może być świetnym akcentem w aranżacji wnętrz, dodając im delikatności i romantycznego charakteru. Można go także wykorzystać w projektowaniu graficznym lub malarstwie, aby nadać obrazom mistycznego i magicznego wyglądu.

  • Symbolika: tajemniczość, intuicja, duchowość
  • Asocjacje: wrzosowiska, romantyczne krajobrazy, sielankowe ogrody
  • Zastosowanie: aranżacje wnętrz, projektowanie graficzne, malarstwo