Kolor Zielony werydian

Nazwa angielskaViridian green
Kod HEX#009698
Kod RGBRGB(0, 150, 152)
Hue181°
Saturation (HSL)100%
Light (HSL)30%
Saturation (HSV)100%
Light (HSV)60%
Kolor Pantone*viridian-green
Numer Pantone *17-5126
KolorRAL*RAL 5018
Wartości CMYK100%, 1%, 0%, 40%
Viridian green #009698

Zobacz inne kolory na literę Z

Zobacz podobne odcienie Niebiesko-zielony

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Zielony werydian (#009698) to barwa, która wzbudza zainteresowanie i ciekawość. Nazwa pochodzi od minerału o tej samej nazwie, który jest stosowany jako pigment w farbach artystycznych.

Werydian green jest wyjątkowo intensywnym odcieniem zieleni, który przyciąga wzrok i dodaje energii. Jest to kolor, który kojarzy się z naturą i świeżością, a jednocześnie emanuje spokojem i harmonią.

Werydian green jest często stosowany w sztuce, zarówno w malarstwie jak i w grafice komputerowej. Jest doskonałym wyborem do przedstawiania krajobrazów, roślinności czy też abstrakcyjnych kompozycji. Ten intensywny odcień zieleni dodaje obrazom głębi i dynamiki.

W psychologii kolorów zielony symbolizuje równowagę, odnowę i nadzieję. Jest kojarzony z harmonią, zdrowiem i przyrodą. Wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie, łagodzi stres i zmęczenie.

Jeśli szukasz koloru, który ożywi Twoje projekty i wniesie do nich naturalny urok, zielony werydian będzie doskonałym wyborem. Jego intensywność przyciąga uwagę i dodaje charakteru każdej kompozycji.