Kolor Fioletowo-czerwony

Nazwa angielskaViolet-red
Kod HEX#F75394
Kod RGBRGB(247, 83, 148)
Hue336°
Saturation (HSL)91%
Light (HSL)65%
Saturation (HSV)66%
Light (HSV)97%
Kolor Pantone*carmine-rose
Numer Pantone *17-2230
KolorRAL*RAL 4003
Wartości CMYK0%, 66%, 40%, 3%
Violet-red #F75394

Zobacz inne kolory na literę F

Zobacz podobne odcienie Inne

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Fioletowo-czerwony, o kodzie koloru #F75394, to odcień, który nie pozostawia obojętnym. Jest to połączenie intensywności fioletu i energii czerwieni. Ten kolor emanuje pewnym tajemniczym, ale jednocześnie ekscytującym wyrazem.

W fioletowo-czerwonym można dostrzec zarówno elegancję, jak i zmysłowość. To barwa, która przyciąga uwagę i budzi emocje. Można powiedzieć, że jest to kolor pełen pasji i romantyzmu.

W historii sztuki fioletowo-czerwony często był wykorzystywany jako symbol luksusu i władzy. Występował na przykład w królewskich insygniach czy strojach arystokratów. Dziś nadal jest kojarzony z ekskluzywnością i prestiżem.

Jeśli chodzi o znaczenie psychologiczne, fioletowo-czerwony może wpływać na nasze samopoczucie i zachowanie. Kojarzy się z pewnością siebie, odwagą i determinacją. Może pobudzać naszą kreatywność i motywować do działania.

Podsumowując, fioletowo-czerwony to kolor, który wyróżnia się swoją intensywnością i elegancją. Jest to barwa pełna pasji i tajemnicy, która może wpływać na nasze emocje i zachowanie. Jeśli szukasz koloru, który wyrazi Twoją determinację i zmysłowość, fioletowo-czerwony jest doskonałym wyborem.