Kolor Fiołek (Crayola)

Nazwa angielskaViolet (crayola)
Kod HEX#963D7F
Kod RGBRGB(150, 61, 127)
Hue316°
Saturation (HSL)42%
Light (HSL)41%
Saturation (HSV)59%
Light (HSV)59%
Kolor Pantone*vivid-viola
Numer Pantone *18-3339
KolorRAL*RAL 4006
Wartości CMYK0%, 59%, 15%, 41%
Violet (crayola) #963D7F

Zobacz inne kolory na literę F

Zobacz podobne odcienie Inne

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Kolor #963D7F, znany również jako Violet (crayola) czyli Fiołek (Crayola), to wyjątkowo piękny odcień fioletu. Jest on intensywny i głęboki, emanuje tajemniczością i elegancją.

Wielu artystów uważa ten kolor za jedno z najbardziej intrygujących zjawisk w palecie barw. Violet (crayola) jest często używany w sztuce, malarstwie i designie, aby dodać kompozycji odrobinę magii i rafinacji.

Fiołek (Crayola) to kolor, który ma wiele znaczeń i symboli. W niektórych kulturach jest kojarzony z duchowością, intuicją i mistycyzmem. Jest również uważany za kolor kreatywności i inspiracji.

Jeśli chodzi o stylizację, Violet (crayola) jest niezwykle wszechstronny. Może być zarówno subtelny i delikatny, jak i ekstrawagancki i wyrazisty. Doskonale komponuje się z innymi odcieniami fioletu, różowymi tonami oraz neutralnymi kolorami takimi jak biel czy szarość.

Podsumowując, Violet (crayola) czyli Fiołek (Crayola) to barwa pełna tajemnicy i elegancji. Jej intensywność przyciąga uwagę i dodaje wyjątkowego uroku każdej kompozycji.