Kolor Ultra czerwień

Nazwa angielskaUltra red
Kod HEX#FC6C85
Kod RGBRGB(252, 108, 133)
Hue350°
Saturation (HSL)96%
Light (HSL)71%
Saturation (HSV)57%
Light (HSV)99%
Kolor Pantone*pink-lemonade
Numer Pantone *16-1735
KolorRAL*RAL 3014
Wartości CMYK0%, 57%, 47%, 1%
Ultra red #FC6C85

Zobacz inne kolory na literę U

Zobacz podobne odcienie Inne

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Ultra czerwień (#FC6C85) to intensywny kolor, który przyciąga uwagę i wzbudza emocje. Jest to odcień czerwieni o wysokim nasyceniu, który emanuje energią i pasją.

Ultra czerwień to barwa, która symbolizuje miłość, pożądanie i siłę. Jest to kolor, który budzi zmysły i pobudza wyobraźnię. To także kolor odwagi i determinacji, który motywuje do działania i osiągania celów.

Jeśli chodzi o znaczenie historyczne, czerwień od wieków była używana jako symbol władzy i prestiżu. W starożytnym Rzymie, noszenie czerwonej togii było zarezerwowane tylko dla najważniejszych osób. W średniowieczu natomiast, czerwony był kolorem królewskim, symbolizującym potęgę i godność monarchy.

W sztuce, ultra czerwień może być wykorzystywana jako barwny akcent, który przyciąga wzrok i dodaje dynamiki obrazowi. Może być także stosowana w projektowaniu graficznym, aby podkreślić ważne elementy lub przekazać silne emocje.

Podsumowując, ultra czerwień to kolor pełen mocy i pasji. Jego intensywność sprawia, że nie można go przeoczyć. To barwa, która ożywia i inspiruje, dodając życia i energii każdej przestrzeni, w której się pojawia.