Kolor Niebieski Tufts

Nazwa angielskaTufts blue
Kod HEX#3E8EDE
Kod RGBRGB(62, 142, 222)
Hue210°
Saturation (HSL)71%
Light (HSL)56%
Saturation (HSV)72%
Light (HSV)87%
Kolor Pantone*azure-blue
Numer Pantone *17-4139
KolorRAL*RAL 5024
Wartości CMYK72%, 36%, 0%, 13%
Tufts blue #3E8EDE

Zobacz inne kolory na literę N

Zobacz podobne odcienie Inne

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Kolor #3E8EDE, znany również jako Tufts Blue, to niezwykle interesujący odcień niebieskiego. Nazwa tego koloru pochodzi od Uniwersytetu Tufts w Stanach Zjednoczonych, który przyjął go jako swój oficjalny kolor. Ale co sprawia, że ten kolor jest tak wyjątkowy?

Pierwsze, co rzuca się w oczy, to jego intensywność. Niebieski Tufts jest niezwykle żywy i jasny, przyciągając wzrok każdego, kto na niego spogląda. Jest to kolor, który symbolizuje świeżość i energię.

Jego głębokie odcienie niebieskiego nawiązują do głębokości oceanu lub nieba w bezchmurny letni dzień. Przywołuje uczucie spokoju i harmonii, jednocześnie dodając pewnego rodzaju dynamiki i radości.

Jeśli chodzi o zastosowanie tego koloru, warto wspomnieć, że jest on często używany w dziedzinach związanych z nauką i edukacją. Uniwersytety i szkoły często wykorzystują go w swoim logo lub materiałach promocyjnych. Niebieski Tufts symbolizuje mądrość, intelekt i rozwój.

Podsumowując, kolor #3E8EDE, czyli Niebieski Tufts, to odcień niebieskiego, który emanuje energią i spokojem jednocześnie. Jego intensywność przyciąga uwagę i dodaje życia wszelkim projektom, w których jest wykorzystywany.