Kolor Srebrny

Nazwa angielskaSilver
Kod HEX#C0C0C0
Kod RGBRGB(192, 192, 192)
Hue
Saturation (HSL)0%
Light (HSL)75%
Saturation (HSV)0%
Light (HSV)75%
Kolor Pantone*vapor-blue
Numer Pantone *14-4203
KolorRAL*RAL 7035
Wartości CMYK0%, 0%, 0%, 25%
Silver #C0C0C0

Zobacz inne kolory na literę S

Zobacz podobne odcienie Szary

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Srebrny (#C0C0C0) to kolor o eleganckim i subtelnie metalicznym wyglądzie. Przypomina on barwę srebra, co nadaje mu pewnego rodzaju szlachetności i prestiżu. Srebrny jest często używany jako kolor ozdobny, zarówno w sztuce, jak i w designie wnętrz czy modzie.

Ten kolor symbolizuje także nowoczesność, futurystyczność oraz technologiczny postęp. Występuje często w projektach związanych z nowymi technologiami, takimi jak smartfony, laptopy czy samochody elektryczne.

Srebrny jest również kojarzony z elegancją i luksusem. Jest popularnym wyborem w branży jubilerskiej, gdzie jest stosowany do tworzenia biżuterii, takiej jak pierścionki, naszyjniki czy zegarki.

W psychologii kolorów srebrny kojarzy się z tajemniczością, intuicją i niezależnością. Jest to kolor o spokojnym i chłodnym charakterze, który może wpływać na nasze emocje i nastrój.

Podsumowując, srebrny to kolor o wyjątkowej estetyce, który łączy w sobie elegancję, nowoczesność i luksus. Jego subtelny blask przyciąga uwagę i dodaje wyrafinowania różnym projektom.