Kolor Żółty autobus szkolny

Nazwa angielskaSchool bus yellow
Kod HEX#FFD800
Kod RGBRGB(255, 216, 0)
Hue51°
Saturation (HSL)100%
Light (HSL)50%
Saturation (HSV)100%
Light (HSV)100%
Kolor Pantone*cyber-yellow
Numer Pantone *14-0760
KolorRAL*RAL 1021
Wartości CMYK0%, 15%, 100%, 0%
School bus yellow #FFD800

Zobacz inne kolory na literę Z

Zobacz podobne odcienie Odcienie żółtego

Zobacz podobne odcienie Żółty

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Kod koloru: #FFD800

Nazwa koloru: School bus yellow (Żółty autobus szkolny)

Żółty autobus szkolny to wyjątkowy kolor, który od razu przywołuje na myśl obrazy radosnych i beztroskich dni dzieciństwa. Jest to intensywny odcień żółtego, który wyróżnia się swoją jaskrawością i energetycznym charakterem.

Ten kolor jest niezwykle widoczny i łatwo go zauważyć na drodze. Dlatego właśnie został wybrany jako standardowy kolor dla amerykańskich autobusów szkolnych. Żółty autobus szkolny symbolizuje bezpieczeństwo i ochronę, dając uczniom poczucie komfortu podczas podróży do i ze szkoły.

Żółty autobus szkolny jest również kojarzony z radością, energią i optymizmem. To kolor, który pobudza nasze zmysły i dodaje nam pozytywnej energii. Warto więc otaczać się tym kolorem, gdy potrzebujemy zastrzyku motywacji i entuzjazmu.

Podsumowując, żółty autobus szkolny to nie tylko kolor, ale także symbol beztroskiego dzieciństwa, bezpieczeństwa i pozytywnej energii. To barwa, która wzbudza radość i dodaje optymizmu. Niech ten kolor przypomina nam, że każdy dzień może być pełen wspaniałych przygód i niezapomnianych chwil.