Kolor Róża madder

Nazwa angielskaRose madder
Kod HEX#E32636
Kod RGBRGB(227, 38, 54)
Hue355°
Saturation (HSL)77%
Light (HSL)52%
Saturation (HSV)83%
Light (HSV)89%
Kolor Pantone*poppy-red
Numer Pantone *17-1664
KolorRAL*RAL 3028
Wartości CMYK0%, 83%, 76%, 11%
Rose madder #E32636

Zobacz inne kolory na literę R

Zobacz podobne odcienie Czerwień

Zobacz podobne odcienie Czerwony

Zobacz podobne odcienie Odcienie czerwonego

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Róża madder, oznaczana kodem koloru #E32636, to intensywny odcień czerwieni, który odzwierciedla piękno i delikatność kwiatu róży. Nazwa „madder” pochodzi od naturalnego barwnika, który był wykorzystywany do produkcji czerwonego pigmentu w dawnych czasach.

Róża madder jest kolorem pełnym energii i pasji. Jest ona zdecydowana i wyrazista, przyciągając wzrok i wzbudzając emocje. To kolor, który symbolizuje miłość, romantyzm i oddanie. Jest idealny do wyrażania uczuć i tworzenia atmosfery pełnej namiętności.

W historii sztuki róża madder była często stosowana przez artystów jako główny element ich dzieł. Dzięki swojej intensywności i głębi, ten kolor potrafił nadawać obrazom dynamiki i dramatyzmu. Współcześnie róża madder jest nadal popularna w świecie sztuki, zarówno w malarstwie, jak i w designie wnętrz.

Jeśli chcesz wykorzystać różę madder w swoim otoczeniu, możesz zastosować ją jako akcentowy kolor w pomieszczeniach, które potrzebują odrobiny życia i energii. Może to być na przykład jedna ściana w salonie lub sypialni, która przyciągnie uwagę i stworzy ciekawy kontrast z resztą wystroju.

Podsumowując, róża madder to kolor, który emanuje siłą, namiętnością i romantyzmem. Jego intensywność przyciąga uwagę i dodaje życia każdemu otoczeniu. Jeśli szukasz czegoś wyjątkowego i pełnego emocji, róża madder jest idealnym wyborem.