Kolor Dyniowy

Nazwa angielskaPumpkin
Kod HEX#FF7518
Kod RGBRGB(255, 117, 24)
Hue24°
Saturation (HSL)100%
Light (HSL)55%
Saturation (HSV)91%
Light (HSV)100%
Kolor Pantone*orange-popsicle
Numer Pantone *17-1350
KolorRAL*RAL 2003
Wartości CMYK0%, 54%, 91%, 0%
Pumpkin #FF7518

Zobacz inne kolory na literę D

Zobacz podobne odcienie Odcienie pomarańczowego

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Pumpkin (Dyniowy) to ciepły i energetyczny kolor, który odzwierciedla odcień dojrzałej dyni. Jest to intensywny odcień pomarańczu, który przywołuje na myśl jesienną atmosferę i świąteczne dekoracje.

Ten kolor jest często kojarzony z radością, entuzjazmem i optymizmem. Symbolizuje on również energię, kreatywność i inspirację.

Pumpkin jest doskonałym wyborem do dodania ciepła i przytulności w pomieszczeniach. Może być używany jako akcentowy kolor w aranżacji wnętrz, na przykład w postaci poduszek, zasłon czy dekoracyjnych elementów.

W sztuce Pumpkin może być stosowany jako główny kolor lub jako element kontrastujący, dodając dynamiki i witalności do dzieła.

W modzie ten odcień jest często wykorzystywany w sezonie jesienno-zimowym, zarówno na ubraniach, jak i dodatkach. Dodaje on charakteru i oryginalności do stylizacji.

Pumpkin to kolor, który przyciąga uwagę i dodaje pozytywnej energii do otoczenia. Niezależnie od tego, czy jest używany w aranżacji wnętrz, sztuce czy modzie, ten odcień z pewnością przyciągnie spojrzenia i stworzy niezapomniane wrażenie.