Kolor Pulchny Fiolet

Nazwa angielskaPlump Purple
Kod HEX#5946B2
Kod RGBRGB(89, 70, 178)
Hue251°
Saturation (HSL)44%
Light (HSL)49%
Saturation (HSV)61%
Light (HSV)70%
Kolor Pantone*blue-iris
Numer Pantone *18-3943
KolorRAL*RAL 4005
Wartości CMYK50%, 61%, 0%, 30%
Plump Purple #5946B2

Zobacz inne kolory na literę P

Zobacz podobne odcienie Odcienie niebieskiego

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Pulchny Fiolet (#5946B2) to kolor o głębokiej intensywności, który przywodzi na myśl bogactwo i tajemniczość. Jest to odcień fioletu, który wyróżnia się swoją wyrazistością i elegancją.

Pulchny Fiolet to barwa, która może być kojarzona z luksusem i ekskluzywnością. Jest ona często wykorzystywana w projektach, które mają na celu przyciągnięcie uwagi i dodanie pewnego prestiżu. Ten kolor idealnie pasuje do wnętrz o eleganckim charakterze, takich jak biura czy salony, dodając im wyjątkowego uroku.

Jeśli chodzi o symbolikę, Pulchny Fiolet jest często kojarzony z tajemniczością, duchowością i intuicją. W sztuce i historii sztuki był on często używany do przedstawiania wizji mistycznych i nadprzyrodzonych. Ten kolor może również symbolizować odwagę i siłę wewnętrzną, ponieważ emanuje pewnym magnetyzmem i pewnością siebie.

Podsumowując, Pulchny Fiolet to barwa pełna elegancji i tajemniczości. Jej intensywność przyciąga uwagę i dodaje projektom niepowtarzalnego charakteru. Bez wątpienia jest to kolor, który wzbudza ciekawość i chęć poznania więcej.