Kolor Środkowy zielony żółty

Nazwa angielskaMiddle green yellow
Kod HEX#ACBF60
Kod RGBRGB(172, 191, 96)
Hue72°
Saturation (HSL)43%
Light (HSL)56%
Saturation (HSV)50%
Light (HSV)75%
Kolor Pantone*green-glow
Numer Pantone *13-0442
KolorRAL*RAL 6039
Wartości CMYK10%, 0%, 50%, 25%
Middle green yellow #ACBF60

Zobacz inne kolory na literę S

Zobacz podobne odcienie Inne

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Kolor #ACBF60, znany również jako „Środkowy zielony żółty”, jest wyjątkowo interesującym odcieniem zieleni. Jest to kolor, który przyciąga uwagę swoją jasnością i energią.

Środkowy zielony żółty to kolor, który kojarzy się z naturą i świeżością. Jest to odcień, który możemy znaleźć w soczystych liściach drzew, delikatnych pąkach kwiatów czy zbożach na polach. To właśnie dlatego ten kolor często kojarzony jest z wiosną i ożywczym odrodzeniem natury po długiej zimie.

Jest to kolor, który symbolizuje także radość, optymizm i energię. Wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie i dodaje nam entuzjazmu do działania. Środkowy zielony żółty to doskonały wybór dla osób, które chcą wprowadzić do swojego otoczenia pozytywną atmosferę.

Jeśli chodzi o stylizację, ten kolor świetnie komponuje się z innymi odcieniami zieleni oraz ciepłymi kolorami, takimi jak brąz czy złoto. Może być używany zarówno w modzie, jak i w aranżacji wnętrz, dodając im świeżości i naturalnego uroku.

Podsumowując, kolor #ACBF60, czyli „Środkowy zielony żółty”, to odcień pełen energii i radości. Kojarzy się z naturą, wiosną i optymizmem. Dodaje życia każdemu otoczeniu i sprawia, że czujemy się lepiej. Jeśli szukasz koloru, który wniesie do twojego życia pozytywną atmosferę, ten jest idealnym wyborem.