Kolor Średni karmazyn

Nazwa angielskaMedium carmine
Kod HEX#AF4035
Kod RGBRGB(175, 64, 53)
Hue
Saturation (HSL)54%
Light (HSL)45%
Saturation (HSV)70%
Light (HSV)69%
Kolor Pantone*aurora-red
Numer Pantone *18-1550
KolorRAL*RAL 3016
Wartości CMYK0%, 63%, 70%, 31%
Medium carmine #AF4035

Zobacz inne kolory na literę S

Zobacz podobne odcienie Odcienie czerwonego

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Kod koloru #AF4035, znany jako Medium carmine, czyli Średni karmazyn, to odcień czerwieni o intensywnym i głębokim tonie. Jest to kolor, który odzwierciedla energię, pasję i intensywność.

Średni karmazyn jest niezwykle wyrazisty i mocny. Jego bogata czerwień przyciąga uwagę i wzbudza emocje. To barwa, która symbolizuje miłość, pożądanie i siłę woli.

W historii sztuki karmazyn był ceniony jako jeden z najbardziej luksusowych pigmentów. Był używany przez mistrzów malarstwa renesansowego do tworzenia efektownych detali i podkreślania ważnych elementów obrazów.

Jeśli zastanawiasz się, jak wykorzystać ten kolor w swoim otoczeniu, warto pamiętać, że jest on bardzo intensywny i może przytłaczać w większych ilościach. Średni karmazyn świetnie sprawdzi się jako akcentowy element w wystroju wnętrz, na przykład jako poduszki, obrazy lub dekoracyjne dodatki.

Podsumowując, kod koloru #AF4035, czyli Średni karmazyn, to odcień czerwieni o głębokim tonie, który symbolizuje pasję i intensywność. Jego wyrazisty charakter sprawia, że jest on idealny do tworzenia akcentów w wystroju wnętrz oraz dodawania energii i emocji do przestrzeni.