Kolor Jasno morski zielony

Nazwa angielskaLight sea green
Kod HEX#20B2AA
Kod RGBRGB(32, 178, 170)
Hue177°
Saturation (HSL)70%
Light (HSL)41%
Saturation (HSV)82%
Light (HSV)70%
Kolor Pantone*baltic
Numer Pantone *16-5123
KolorRAL*RAL 5012
Wartości CMYK82%, 0%, 4%, 30%
Light sea green #20B2AA

Zobacz inne kolory na literę J

Zobacz podobne odcienie Niebiesko-zielony

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Kolor o kodzie #20B2AA, nazywany „Light sea green” po angielsku lub „Jasno morski zielony” po polsku, jest niezwykle ujmujący i przywołuje na myśl spokój i harmonię natury.

Opisując ten kolor, można powiedzieć, że jest to delikatna mieszanka zielonego i niebieskiego odcienia, która przypomina barwę morskiej wody w ciepłe, słoneczne dni. Jest to kolor, który kojarzy się z tropikalnymi plażami, gdzie woda jest przejrzysta i pięknie turkusowa.

Jasno morski zielony ma także pewien chłodny odcień, który nadaje mu świeżości i czystości. To kolor, który można odnaleźć w przyrodzie, na przykład w liściach roślin czy w pięknych koralach na dnie oceanu.

Jeśli chodzi o symbolikę tego koloru, to często kojarzy się z równowagą i harmonią. Jest to barwa kojąca dla oczu i umysłu, która może pomóc w relaksacji i odprężeniu. W sztuce często używana jest do przedstawiania przyrody lub elementów wodnych.

Podsumowując, jasno morski zielony to kolor, który przenosi nas na malownicze plaże o błękitnym niebie i krystalicznie czystej wodzie. To barwa, która przynosi uczucie spokoju i odprężenia, idealna do stworzenia harmonijnego otoczenia.