Kolor Levandowy szary

Nazwa angielskaLavender gray
Kod HEX#C4C3D0
Kod RGBRGB(196, 195, 208)
Hue245°
Saturation (HSL)12%
Light (HSL)79%
Saturation (HSV)6%
Light (HSV)82%
Kolor Pantone*lavender-blue
Numer Pantone *14-3905
KolorRAL*RAL 7047
Wartości CMYK6%, 6%, 0%, 18%
Lavender gray #C4C3D0

Zobacz inne kolory na literę L

Zobacz podobne odcienie Inne

*kolor pantone, numer pantone i kolor RAL zostały dopasowane na podstawie odległości w przestrzeni euklidesowej

Kod koloru #C4C3D0 reprezentuje piękny odcień, który nazywamy „Lavender gray” czyli „Levandowy szary”. Ten kolor jest delikatnym połączeniem dwóch różnych tonów, tworząc coś unikalnego i intrygującego.

Lavender gray jest jak połączenie miękkiego, pastelowego fioletu z eleganckim, stonowanym szarością. Ten kolor ma subtelność i delikatność, które przypominają nam o pięknie kwitnących lawendowych pól we Francji.

Lavender gray to kolor, który można opisać jako romantyczny i tajemniczy. Jest idealny do stworzenia spokojnej i relaksującej atmosfery w pomieszczeniach. Może być używany zarówno jako główny kolor, jak i jako akcent, dodając odrobinę elegancji i klasy do każdego wnętrza.

Jeśli chodzi o symbolikę tego koloru, to lavender gray kojarzy się z delikatnością, subtelnością i harmonią. Jest kolorem, który wprowadza spokój i równowagę do naszego otoczenia. Może być również kojarzony z tajemniczością i zmysłowością.

  • Delikatność: Lavender gray emanuje delikatnością i łagodnością. To kolor, który może pomóc nam się zrelaksować i odprężyć po długim dniu.
  • Elegancja: Ten odcień szarości dodaje wnętrzom elegancji i klasy. Może być wykorzystywany zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych aranżacjach.
  • Tajemniczość: Lavender gray ma pewną tajemniczość w sobie. Jest to kolor, który pobudza naszą wyobraźnię i może wprowadzić do naszego otoczenia nutkę intrygi.

Lavender gray to niezwykle interesujący kolor, który można wykorzystać w różnych kontekstach. Czy to w dekoracji wnętrz, malarstwie czy projektowaniu graficznym, ten odcień szarości z nutką fioletu z pewnością przyciągnie uwagę i dodatkowo ożywi każde dzieło sztuki.